Francie padla: Macron říká, že ukázat policii své dokumenty při návštěvě kavárny je o „svobodě“

Francie padla: Macron říká, že ukázat policii své dokumenty při návštěvě kavárny je o „svobodě“

Poté, co se objevilo video, na němž Pařížané museli ukázat policii své vakcinační pasy, aby mohli sedět před kavárnou, prezident Macron tvrdil, že systém chrání „svobodu“ lidí.

Ano, opravdu.

Jak jsme již upozornili, záběry ukazují uniformované francouzské policisty, kteří hlídkují v kavárnách a restauracích a požadují důkaz o očkování.Těm, kdo nejsou schopni nebo ochotni ukázat své doklady, hrozí obrovské pokuty, zatímco majitelé podniků by mohli jít dokonce do vězení, pokud by pasy odmítli vymáhat.

Nový program však může nakonec spoustu lidí vyřadit z provozu vzhledem k množství záběrů, které ukazovaly běžně rušné kavárny a restaurace téměř prázdné.

Polovina podniků oslovených agenturou Reuters ignorovala hrozbu právních kroků a uvedla, že odmítá kontroly vymáhat.

Navzdory tomu, že Francouzi od nacistické okupace nezažili společnost s tak intenzivním nátlakem „dokumenty prosím“, prezident Macron trval na tom, že vakcinační pasy jsou o ochraně „svobody“ lidí.

„Jde o občanství. Svoboda existuje jen tehdy, pokud je chráněna svoboda všech,“ řekl Macron a dodal: „Nemá žádnou cenu, pokud výkonem naší svobody kontaminujeme svého bratra, souseda, přítele, rodiče nebo někoho, na koho jsme narazili na akci, pak se svoboda stává nezodpovědností.“

Julien Odoul z pravicově orientované strany Národní shromáždění však odsoudil francouzskou vládu a prohlásil: „Ústavní rada schválila dvoustupňovou společnost, kde existují dvě kategorie občanů, kteří nemají stejná práva, v závislosti na jejich očkovacím statusu.“

„Tohle je Macronova společnost a my ji odsuzujeme a odmítáme. Zásady svobody a rovnosti jsou posvátné,“ dodal.

Levičák Jean-Luc Mélenchon souhlasil s Odoulem a označil systém za „absurdní, nespravedlivý a autoritářský“.

Po počátečním rozšíření vakcinačních pasů pro všechny, kdo chtějí navštívit bar, restauraci, kavárnu, kino nebo využít meziměstských vlaků, budou 30. srpna rozšířeny o všechny, kdo pracují v zaměstnání, které zahrnuje interakci s veřejností.

Ano, Francie padla!
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*