Francie: Čtyři muslimští migranti zatčeni za přípravu džihádistického masakru

Francie: Čtyři muslimští migranti zatčeni za přípravu džihádistického masakru

Kdybyste se praštili palicí do hlavy, silně, pravděpodobně byste byli vážně narušeni. Kdybyste v tom pokračovali, zatímco by vám stékala krev po obličeji, byly byste šílení a/nebo sebevrazi.

Francie neustále přivádí muslimské migranty, aniž by se nějak vážně snažila zjistit, zda mohou mít či nemají džihádistické sympatie. Francouzští představitelé odmítají byť jen čelit ideologickým kořenům problému. A když se jim pokusíte vytrhnout palici z ruky, budou vás nazývat „islamofobem“.Deník Francebleu.fr zveřejnil článek o plánovaném džihádistickém útoku:

Čtyři osoby ve věku 16 až 18 let, které plánovaly provést násilnou akci, byly zatčeny ve středu ve Štrasburku. Nejméně tři jsou čečenského původu. Zatčeni byli ve středu ráno ve Štrasburku a Schiltigheimu.

Policisté z DGSI (interní rozvědka) zatkli čtyři osoby v rámci předběžného vyšetřování Národního úřadu pro boj proti terorismu (Pnat) kvůli zločinnému teroristickému spolčení, jak vyplývá z informací televize France Television.

Tito čtyři lidé, tři nezletilí a jeden dospělý, byli zatčeni ve středu ráno ve Štrasburku a v Schiltigheimu. Jsou podezřelí z přípravy násilné akce, jak se AFP dozvěděla od soudního zdroje. Na místě byla také při pátrání zabacena „digitální média“, jak dále uvedl soudní zdroj.

Těmto čtyřem mladým lidem, kteří se narodili na ruském Kavkaze, je 16, 17 a 18 let. Zatím neznáme podrobnosti o jejich teroristickém projektu, ani o jejich cíli.

Po několika měsících od zavraždění profesora Samuela Patyho mladým čečenským uprchlíkem Abdoullakhem Anzorovem v polovině října, se francouzské úřady zaměřily na Čečence ve Francii tím, že urychlily vyhošťovací procedury těch, kteří jsou podezřelí z radikalizace.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*