Finsko zvažuje kotníkové monitory pro odmítnuté žadatele o azyl

Finsko zvažuje kotníkové monitory pro odmítnuté žadatele o azyl

Finská vláda oznámila plány, že bude sledovat odmítnuté žadatele o azyl za pomocí kotníkových monitorů, přičemž uvedla, že budou použity pouze případ od případu.    Plány vlády používat kotníkové monitory unikly do médií v minulém týdnu jako součást azylových reforem a mají pomoci vládě sledovat odmítnuté žadatele o azyl, aniž by se museli zadržovat, píše finský deník Helsingin Sanomat.

Legislativní změny by podle dokumentu nebyly vyžadovány pro každého žadatele o azyl a před použitím by bylo potřeba splnit několik podmínek.

V zákonu se také bude muset upřesnit, zda bude povoleno, aby se kotníkové monitory mohly aplikovat pro nezletilé migranty, neboť finský zákon je mnohem více omezující v otázce zadržování nezletilých.

Mírně se zvýší i kvóta pro nové uprchlíky – což je krok kritizovaný několika levicovými stranami, které chtěly kvóty ještě více rozšířit.

Vláda se také snaží zkrátit dobu na podání žádosti o azyl na šest měsíců.

Tyto nové reformy přicházejí jen několik měsíců poté, co Finsko slíbilo, že zakročí proti zločineckým migrantům poté, co byla migranty opakovaně po několik měsíců sexuálně zneužívána desetiletá dívka. Město Oulu zatklo celkově deset migrantů, kteří měli údajně na svědomí sexuální zneužívání tří dětí mladších 15 let.

Policejní důstojnice v Oulu Milla Kynuunniemiová uvedla, že od vrcholu migrační krize v roce 2015 se ve městě celkově zvýšily sexuální útoky.

Ministr vnitra Kai Mykkänen dokonce navrhl předložení legislativy, která by zrušila občanství u migrantů, kteří byli v prosinci odsouzeni za sexuální zločiny.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*