Finsko vyvrátilo klíčový mýtus o uprchlících: Jsou to většinou muži a nepochází ze Sýrie

Finsko vyvrátilo klíčový mýtus o uprchlících: Jsou to většinou muži a nepochází ze Sýrie

Naprostá většina uprchlíků přicházejících do Finska jsou ve skutečnosti dospělí muži a ne ženy a děti, podle finského ministerstva vnitra.

Šéf finské imigrační služby azylové jednotky, Esko Repo a komunikační šéfka Hanna Kautto potvrdili finskému deníku Yle, že z 19.932 uprchlíků, kteří letos dorazili do Finska je více než 15.000 dospělých mužů. Počet migrujících žen činí 2816 a asi 2000 dětí, cestující s dospělými, stejně jako zhruba tisíc nezletilých bez doprovodu.Dále pak, jen 409 uprchlíků přicestovalo ze Sýrie, většina přistěhovalců-téměř 14 tisíc lidí- přicestovalo z Iráku.

Podle odhadů rezortu se v letošním roce očekává, že do země přicestuje asi 50.000 migrantů.

Foto: REUTERS/ Panu Pohjola/Lehtikuva
Foto: REUTERS/ Panu Pohjola/Lehtikuva

Úředníci také uvedli, že je v současné době v zemi k dispozici asi 80 přijímacích středisek a nouzových přístřešků. Zpracování každého žadatele o azyl stojí 40 eur denně, kdy všechny náklady platí vláda. Ubytování uprchlíků v těchto zařízeních stojí asi 15.000 eur na osobu za rok, dodal Repo.

Mezitím, více než polovina respondentů veřejného mínění provedeného společností Taloustutkimus věří, že většina migrantů nebude moci získat zaměstnání a bude se chtít uchýlit spíše k sociálním dávkám, což vytváří další tlak na sužovanou ekonomiku země. Asi třetina respondentů s touto prognózou nesouhlasila.

Navíc, asi dvě třetiny respondentů uvedlo, že nevěří, že migranti představují hrozbu pro finskou kulturní a etnickou identitu.

 

SPU/ svobodnenoviny.eu
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*