Finská europoslankyně: Brexit je vítězstvím obyčejných lidí nad elitou

Finská europoslankyně: Brexit je vítězstvím obyčejných lidí nad elitou

Finská euroskeptická europoslankyně prohlásila, že Spojené království „zvítězí“ (když bude) mimo EU, a uvedla, že v příštím desetiletí bude v Evropě obnovena národní suverenita.

V projevu před hlasováním o brexitové dohodě v Evropském parlamentu v Bruselu, Laura Huhtasaariová z euroskeptické strany Praví Finové uvedla: „Je to konečné odpočítávání. Pátek bude pro Spojené království skvělým dnem!“„Brexit je vítězstvím obyčejných Britů proti nadnárodním korporacím, zvláštním zájmům a jiným elitám.“

Bývalá finská parlamentní poslankyně a prezidentská kandidátka v roce 2018 pokračovala: „Strategie 2020 je desetiletí, kdy národní stát v Evropě dosáhne konečného návratu. Nadnárodní, nezodpovědná byrokracie bude zrušena ve prospěch skutečné demokracie na vnitrostátní úrovni.

„Británie zvítězí mimo EU. Ostrovní národ započal osvícené hnutí, které nelze zastavit. “

Předpovědi paní Huhtasaariové jsou v rozporu s přijatou moudrostí od vyšších postav v Evropské unii. Dříve během parlamentního zasedání, europoslanec a horlivý federalista Guy Verhofstadt tvrdil, že lekce, kterou se EU musí poučit od Brexitu, není méně Evropy, ale více Evropy, včetně odebrání ještě větší autonomie členským státům.

Verhofstadt prohlásil: „Tato lekce, vážení kolegové, nemá zrušit unii, jak někteří tvrdí. Poučení je hluboce unii reformovat. V příštích letech vytvořit skutečnou unii.

Paní Huhtasaariová vzdala hold svým euroskeptickým kolegům, pochválila stranu Nigela Farage a ve svých závěrečných poznámkách uvedla: „Sbohem Strano pro Brexit. Miluju vás lidi!“

Europoslanec Jaak Madison z Estonské konzervativní lidové strany se už dříve odkazoval na hospodářskou budoucnost Británie po opuštění EU a uvedl: MMF (Mezinárodní měnový fond) minulý týden předpověděl, že britská ekonomika v následujících dvou letech poroste. Po Brexitu ještě rychleji, než ekonomika eurozóny.

„To znamená, že všichni (prosazující setrvání) lhali, že britská ekonomika se zhroutí. Oni prostě lhali.“

Pan Madison pokračoval: „Pokud Spojené království roste rychleji než EU, znamená to, že EU dělá něco velmi špatně. Pokud jsme tak úspěšní, proč jsme tak pomalí a oni jsou tak rychlí.“

Evropský parlament schválil dohodu o Brexitu poměrem hlasů 621 ku 49 (13 členů se zdrželo hlasování).

 

(Finská europoslankyně Laura Huhtasaariová Foto: Wikipedia)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*