Finové se brání: Po mnoha případech znásilnění dětí, Ódinovi vojáci začali střežit ulice Oulu

Finové se brání: Po mnoha případech znásilnění dětí, Ódinovi vojáci začali střežit ulice Oulu

Skupina Ódinovi vojáci začala hlídat ulice a veřejná místa v Oulu, v reakci na několik případů znásilnění a sexuálních útoků na finské děti, které měli na svědomí migranti.   

Hlídka hlídá mino jiné i nákupní centra, neboť ty byly identifikovány jako místa, kde cizinci hledají své oběti, které poté obtěžují, nebo znásilňují.Tato iniciativa přišla krátce poté, co policie varovala obyvatelstvo, aby nebralo zákony do svých vlastních rukou, informoval deník Ålands Nyheter.

Ódinovi vojáci (SOO) jsou proti-imigrační skupiny založené ve Finsku v Kemi v říjnu roku 2015.

Skupina byla založena v reakci na téměř desetinásobný nárůst počtu migrantů přijíždějících do Finska během evropské migrační krize.

Je pojmenována po Odinovi, bohu smrti a války v norské mytologii. Odkaz na smrt a válku je ve jménu skupiny proto, že je to způsob, jak skupina vnímá konflikt Odinových vojáků s uprchlíky, podle Jurgena Hamsfielda.

Finský národní policejní komisař Seppo Kolehmainen způsobil vřavu, když původně uvítal založení pouličních hlídek.

V reakci na to, ministr vnitra Petteri Orpo uvedl: „Ve Finsku jsou úředníci, kteří dohlížejí na řád společnosti. Jedná se o jednoduchou záležitost a budeme se jí držet.“

Finská bezpečnostní zpravodajská služba považuje tuto skupinu za znepokojující.

Kromě Finska, tyto skupiny mají také své zastoupení ve Švédsku, Norsku, Německu, Británii, Belgii, Estonsku, Kanadě, Austrálii a Spojených státech.

SOO odmítla v rozhovorech a na své veřejné stránce na Facebooku veškerá tvrzení, že je rasistická nebo neonacistická skupina.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*