Federální soudce zablokoval povinné očkování zaměstnanců společnosti United Airlines

Federální soudce zablokoval povinné očkování zaměstnanců společnosti United Airlines

Federální soudce v Texasu vydal dočasný soudní zákaz (TRO) vůči společnosti United Airlines, který aerolinkám brání v zavedení povinného očkování proti kterémukoli z jejích zaměstnanců v celostátním hromadném soudním řízení.

Podle soudního příkazu, který by mohl být prvním svého druhu v zemi proti povinnému očkování kvůli koronaviru, má United Airlines zakázáno poskytovat zaměstnancům s náboženskými a lékařskými výjimkami neplacené volno až do 26. října, zatímco soudní spory pokračují. Soudce také zakázal letecké společnosti zamítnout jakékoli žádosti zaměstnanců o náboženské nebo lékařské výjimky. Dříve aerolinky neumožňovaly zaměstnancům požádat o výjimku po 31. srpnu.

Dříve v tomto případě letecká společnost z vlastní vůle souhlasila s odložením svého povinného očkování na 15. října pro zaměstnance s výjimkami během soudních sporů. Den před slyšením, které se konalo 8. října, však United Airlines podala částečný návrh na zamítnutí s tím, že soud není příslušný pro žaloby. Aby soud získal přiměřenou dobu na odpověď na kompetenční námitku a rozhodl v důkazním řízení o předběžném opatření, které bylo znovu nařízeno na středu, vydal soudce TRO.United Airlines původně svým 67 tisícům amerických zaměstnanců sdělily, že musí být očkováni proti koronaviru (nebo si zajistit výjimku) do 27. září, jinak jim hrozí vyhazov. Vzhledem k tomu, že očkovací povinnost aerolinek trvá, byli by všichni zaměstnanci s výjimkami stále považováni za zaměstnance, ale dostali by neplacené volno a přišli by o své výhody až na šest let nebo do doby, než by aerolinky podle stížnosti považovaly pandemické podmínky pro neočkované zaměstnance za bezpečné.

„Je nehorázné nutit kohokoliv, aby podstoupil lékařské ošetření, proti kterému má námitky z důvodu víry,“ řekl Ken Blackwell, bývalý americký velvyslanec při Komisi OSN pro lidská práva a v současnosti u Americké unie pro ústavní práva. „Když si tolik jiných států uvědomuje, že lidé s přirozenou imunitou nemají žádný lékařský důvod k tomu, aby si vzali vakcínu, je nezbytné, aby Amerika vedla cestu k ochraně práv našich občanů i na této frontě.“

Hromadná žaloba, kterou v září podala mocná washingtonská právnická firma Schaerr Jaffe k okresnímu soudu USA pro severní oblast Texasu, představuje až 2000 zaměstnanců United Airlines.

„Soudní dvůr nyní dospěl k závěru, že je nezbytné vydat tento dočasný omezující příkaz, aby se předešlo riziku nenapravitelné újmy, a zachovat v tomto případě status quo až do doby, než soud projedná a rozhodne o návrhu žalobců na předběžné opatření,“ napsal Pittman s tím, že jeho příkaz není rozhodnutím o skutečné zákonnosti mandátu k očkování.

Překvapivý soudní příkaz přichází na konci několika bouřlivých týdnů pro společnost.

United Airlines zavedly potenciálně nebezpečné povinné zakrývání dýchacích cest pro neočkované zaměstnance jen několik dní poté, co několik zaměstnanců podalo žalobu na údajnou diskriminaci ze strany společnosti týkající se přiměřeného ubytování pro náboženské a lékařské výjimky.

Podle interního sdělení, které získal deník Breitbart News, letecká společnost dočasně nařídila, aby neočkovaní zaměstnanci nosili vždy respirátory N-95 nebo KN95, a to s platností od 2. října, neboť čeká na „výsledek soudního sporu“ ohledně přiměřeného ubytovacího procesu. Společnost souhlasila s dodávkou respirátorů zaměstnancům, pokud by nemohli získat vlastní.

Memorandum částečně pokračuje:

…Respirátor musíte mít neustále na sobě ve všech místech Spojených států, včetně venkovních prostor a v letadle (to platí i pro osobní nebo pracovní cesty). Respirátor smíte sundat pouze tehdy, pokud aktivně jíte nebo pijete, a mezi sousty a doušky si ho musíte opět nasadit. V rámci možností prosím jezte nebo pijte pouze venku nebo na pokojích o samotě, nebo když jste společensky vzdáleni od ostatních. Nesplnění tohoto požadavku na respirátor podléhá disciplinárnímu řízení, jak je uvedeno v politice zakrývání dýchycích cest v pokynech k pracovní skupině.

Tato politika zahrnuje přísné pokyny, jako je opětovné nasazení respirátoru „mezi sousty a doušky“ – což je krok, který by pravděpodobně mohl vést k tomu, že by se neoprávněně vyškolení zaměstnanci opakovaně dotýkali svých roušek, což odborníci na zdravotnictví nedoporučují. Neočkovaní zaměstnanci byli údajně také izolováni a šikanováni od doby, kdy tato politika vstoupila v platnost. Každý, kdo poruší zásadu respirátorů, by mohl údajně čelit vyhazovu.

„Bylo to napjaté. Máte očkované – zejména mladší očkované lidi, kteří mají radost ze starších neočkovaných lidí, což znamená, že jejich počet odsloužených let půjde nahoru,“ řekl serveru Breitbart News zaměstnanec United, který o situaci věděl.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*