Federální soudce rozhodl, že FDA nemůže uchovávat dokumenty o očkování v tajnosti „do roku 2096“

Federální soudce rozhodl, že FDA nemůže uchovávat dokumenty o očkování v tajnosti „do roku 2096“

Federální soudce rozhodl, že regulátor léků musí radikálně urychlit zveřejnění statisíců souborů o vancínách od společnosti Pfizer.

Americkému Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) bylo nařízeno uspíšit zveřejnění dokumentů týkajících se koronavirové vakcíny společnosti Pfizer poté, co agentura tvrdila, že zveřejnění bude trvat desítky let.

V rozhodnutí okresní soudce Mark Pittman odmítl předchozí argumenty úřadu FDA poté, co uvedl, že dokončení žádosti podle zákona o svobodném přístupu k informacím (FOIA) může trvat desítky let, možná až do roku 2096.

Ačkoliv agentura tvrdila, že dokáže zpracovat a zveřejnit jen kolem 500 stran každý měsíc, Pittman řekl, že bude muset zrychlit tempo – místo toho jí nařídil, aby ve stejném časovém rozmezí vydala 55 000 stran.„Soud dospěl k závěru, že tato žádost FOIA má prvořadý veřejný význam,“ napsal soudce a dodal, že včasné dokončení zveřejnění je „nejen proveditelné, ale i nezbytné“.

Pittman přijal dřívější návrh FDA na prvotní zveřejnění zhruba 12 000 stran do konce tohoto měsíce, ale řekl, že musí tento proces do března drasticky urychlit. Dovolil regulátorovi, aby záznamy redigoval pouze tehdy, má-li nad informacemi „výsadu, výjimku či vyloučení“, a žalobcům a FDA nařídil, aby do 1. dubna předložili „společnou zprávu o stavu“ s podrobnými informacemi o průběhu průběžného zveřejňování a aby ji pak opakovali každých 90 dní až do jejího dokončení.

Žalobu na FOIA podal v září advokát Aaron Siri jménem organizace Public Health and Medical Professionals for Transparency, skupiny profesorů a vědců, kteří si dříve stěžovali, že úřad FDA otálí se sdílením údajů o vakcínách společnosti Pfizer.

Vzhledem k tomu, že agentura byla schopna zpracovat celou řadu dokumentů společnosti Pfizer během bleskově rychlých 108 dní, aby mohla vakcínu licencovat, žalobci trvali na tom, že nepotřebuje desítky let na to, aby přezkoumala, zrevidovala a předala dokumenty, jak tvrdí.

Siri okomentoval čtvrteční rozhodnutí v podtaktickém příspěvku a označila jej za „velkou výhru za transparentnost“, která zlomí vládní „sevření“ údajů o vakcínách.

Siri uvedl:

Moje firma jménem klienta požádala, aby FDA předložila všechny údaje předložené společností Pfizer k udělení licence na její vakcínu proti Covidu-19. FDA požádala soud o povolení, aby mohla předložit pouze 500 stran za měsíc, což by trvalo více než 75 let, než by byly všechny dokumenty vyhotoveny.

S potěšením oznamuji, že federální soudce řádně zamítl žádost FDA a nařídil FDA, aby všechny údaje shromáždila v rozsahu 55 000 stran měsíčně!

To je velká výhra pro transparentnost a odstraňuje to jeden ze škrtících federálních „zdravotních“ úřadů, které mají k dispozici údaje potřebné k tomu, aby nezávislí vědci mohli nabídnout řešení a řešit závažné problémy se současným vakcinačním programem – problémy, mezi něž patří ochabující imunita, varianty vyhýbající se imunitě vakcín, a jak potvrdilo CDC, že vakcíny nebrání přenosu.

Nikdo by nikdy neměl být nucen k nechtěnému lékařskému zákroku. A i když je dost zlé, že vláda porušila toto základní právo na svobodu nařízením vakcíny proti Covidu-19, vláda také chtěla skrýt data tím, že čekala, až plně vyrobí to, na co spoléhala, aby tento produkt licencovala, dokud téměř každý dnes žijící Američan nebude mrtev. Tato forma vládnutí je destruktivní pro svobodu a v rozporu s otevřeností vyžadovanou v demokratické společnosti.

Soudce při včasném nařízení zveřejnění dokumentů uznal, že zveřejnění těchto údajů má prvořadý veřejný význam a mělo by být jednou z nejvyšších priorit úřadu FDA. Následně výstižně citoval Jamese Madisona, jak říká, že „populární vláda bez populárních informací nebo prostředků k jejich získání je jen prolog frašky nebo tragédie“ a Johna F. Kennedyho, jak vysvětluje, že „národ, který se bojí nechat své lidi soudit pravdu a nepravdu na otevřeném trhu, je národ, který se bojí svých lidí“.

FDA odmítá zveřejnit data Pfizeru o očkování proti Covidu až do roku 2076

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*