FDA varuje: Populární dezinfekce rukou může způsobit RAKOVINU

FDA varuje: Populární dezinfekce rukou může způsobit RAKOVINU

Udržování správné hygieny během pandemie koronaviru (COVID-19) je klíčem k zabránění šíření infekční nemoci. A pokud nemáte přístup k mýdlu a tekoucí vodě, doporučují zdravotničtí odborníci použití dezinfekce rukou.

Podle Úřadu pro potraviny a léčiva (FDA) by se však lidé měli vyhnout oblíbené značce dezinfekce rukou, protože obsahuje nebezpečné rakovinotvorné složky.

V prohlášení FDA varuje, že v několika pachových dezinfekčních prostředcích ArtNaturals (stylizovaných artnaturalech) nalezla „nepřijatelné množství benzenu, acetaldehydu a acetalových kontaminantů“. Na dezinfekčních prostředcích je nápis „DIST. by artnaturals Gardena, CA 90248“.I když přesné riziko z používání ručního dezinfekčního prostředku obsahujícího benzen, acetaldehyd nebo acetal zůstává neznámé, podle údajů je benzen chemickou látkou, která může způsobit určité typy rakoviny. Acetaldehyd může také způsobit „vážné onemocnění nebo smrt“, uvádí FDA.

Přípravek Acetal může způsobit podráždění horních cest dýchacích, očí a kůže, dodává agentura.

Úřad FDA tvrdí, že se několikrát pokoušel kontaktovat společnost ArtNaturals, aby prodiskutoval dezinfekční prostředky, „včetně identifikace výrobce, možného stažení a rozsahu kontaminace“, ale společnost doposud neodpověděla.

Společnost ArtNaturals byla zařazena na seznam potenciálně nebezpečných prostředků na čištění rukou. Úřad FDA tento seznam poprvé sestavil v prvních dnech pandemie poté, co bylo hlášeno mnoho pozitivních testů dezinfekčních prostředků na různé škodlivé a potenciálně jedovaté složky. K dnešnímu dni tento seznam zahrnuje 260 nebezpečných výrobků.

Úřad FDA rovněž zaznamenal prudký nárůst výrobků, které byly pozitivně testovány na kontaminaci metanolem, což je další nebezpečná složka pro mytí rukou, která je spojována s různými toxickými účinky.

Metanol nebo dřevný alkohol je toxická látka, která může při vstřebání kůží způsobit závažné nežádoucí účinky. Při náhodném požití může metanol způsobit slepotu nebo smrt.

Pokud máte dezinfekční prostředky na ruce, které obsahují methanol, přestaňte je používat a zlikvidujte přípravek v nádobě na nebezpečný odpad. Tyto dezinfekční prostředky na ruce obsahují značné množství metanolu, takže byste je neměli vylévat do odpadu ani splachovat.

Pokud jste byli vystaveni dezinfekci rukou s možnou kontaminací methanolem, můžete zaznamenat následující příznaky:

Rozmazané vidění
Kóma
Bolest hlavy
Nevolnost
Trvalá slepota
Trvalé poškození nervového systému
Záchvaty
Zvracení

Expozice methanolu může také vést k úmrtí. Pokud se u některého člena rodiny objeví některé z těchto příznaků, vyhledejte okamžitě lékařskou pohotovostní službu kvůli možnému zvratu toxických účinků otravy methanolem.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*