Fauci vydělává víc než ostatní federální zaměstnanci. Jeho práce? „Prevence pandemií“

Fauci vydělává víc než ostatní federální zaměstnanci. Jeho práce? „Prevence pandemií“

Podle nedávného šetření časopisu Forbes vydělává doktor Anthony Fauci 432 312 dolarů ročně – což je více než zhruba 4,3 milionu dalších federálních zaměstnanců, včetně prezidenta Bidena.

Fauci dostal vysoké zvýšení platů za výzkum, na nějž dohlížel v oblasti biologické obrany, nebo jak řekl Forbes: „Fauci byl placen za prevenci pandemií.“

Nedávné vyšetřování časopisu Forbes se zabývalo tím, jak se doktor Anthony Fauci stal nejlépe placeným federálním zaměstnancem s ročním platem výrazně vyšším než prezident Spojených států.Podle časopisu Forbes si Fauci s platem do roku 2020 ve výši 432 312 dolarů vydobyl nejen amerického prezidenta (400 000 dolarů), ale také čtyřhvězdičkové generály v armádě (282 000 dolarů) a zhruba 4,3 milionu dalších federálních zaměstnanců.

Jak? Fauci dostával v průběhu let prudké zvýšení platů za výzkum, na nějž dohlížel v oblasti biologické obrany, nebo jak řekl Forbes: „Fauci byl placen za prevenci pandemií.“

V roce 2004, za vlády George Bushe, Fauci obdržel ohromné zvýšení platů o 68%, z 200 000 dolarů na 335 000 dolarů ročně.

Dokumenty, které OpenTheBooks.com získal prostřednictvím požadavků zákona o svobodném přístupu k informacím, ukazují, že Fauciho „trvalá úprava platů“ byla přenesena do roku 2020.

Podle dokumentů měl Fauci svým zvýšením platu „přiměřeně kompenzovat míru odpovědnosti […], zejména pokud jde o jeho práci na výzkumu v oblasti biologické obrany“.

Jak zdůrazňuje časopis Forbes, bioobranný výzkum Fauciho byl štědře zaplacen za dohled – který měl především „zabránit pandemiím“ – je stejným výzkumem zisku, který je zodpovědný za vytváření pandemických patogenů, jež velká část vědecké obce odsoudila jako příliš riskantní.

PLAT FAUCIHO
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*