Fauci připouští, že vakcíny proti koronaviru nezabrání infekci

Fauci připouští, že vakcíny proti koronaviru nezabrání infekci

Očkování proti wuhanskému koronaviru (COVID-19) by možná mohlo zmírnit některé příznaky spojené s infekcí, říká Anthony Fauci, jež zastává funkci ředitele Národního ústavu pro alergie a infekční nemoci (NIAID), ale příjemci by neměli očekávat, že budou chráněni proti skutečné infekci.

Nejvyšší americký vládní „lékař“ onehdy médiím řekl, že injekce prezidenta Donalda Trumpa v rámci „operace Warp Speed“ zcela nedokážou ochránit příjemce před „chycením“ nového viru, zejména během prvního kola injekcí. Přesto by se měli nechat kvůli čínskému viru očkovat, protože to je dobré, nebo tak něco.

„Primární věc, kterou chcete udělat, je, že pokud se lidé nakazí, zabráníte tomu, aby onemocněli, a pokud zabráníte tomu, aby onemocněli, nakonec zabráníte tomu, aby vážně onemocněli,“ prohlásil Fauci na nedávném summitu All Markets od Yahoo Finance.„Pokud vám vakcína zároveň umožní předejít počáteční infekci, bylo by to skvělé. [Ale] s čím bych se spokojil já a všichni mí kolegové by se spokojili, je primární cílový parametr, který zabrání klinicky rozpoznatelné nemoci.“

Kromě šíření většího množství nemocí zatím není jasné, v čem by vakcíny proti COVID-19 mohly být prospěšné. Fauci souhlasí, a proto stále tlačí na očkované, aby si udržovali sociální dostanc a byli neustále v rouškách.

Fauci tvrdí, že Trumpova administrativa prohlašuje, že přirozené kolektivní imunity lze dosáhnout i bez očkování, což je podle něj „naprostý nesmysl“

Fauci měl v poslední době velké problémy s udržením svého příběhu. Zpočátku tvrdil, že jen asi 60 procent Ameriky bude potřebovat vakcínu proti kronaviru, aby se virus vymýtil, nebo možná jen příznaky, nebo tak něco. Toto číslo se později vyšplhalo na více než 85 procent.

Fauci při nátlaku přiznal, že si čísla vymýšlí za běhu na základě průzkumů veřejného mínění. Čím více lidí je podle všeho ochotno nechat se očkovat, tím vyšší je Fauciho práh „kolektivní“ imunity, přiznal.

Chvíli však potrvá, než výrobní linky vyrobí dostatek vakcín pro všechny. Podle něj bude dostatek očkovacích dávek pro celou zemi až kolem března, což prozatím znamená, že všichni musí dál žít v nonstop strachu.

Trumpova administrativa sice naznačila, že kolektivní imunity lze dosáhnout přirozenou cestou bez nutnosti očkování, ale Fauci tvrdí, že je to „naprostý nesmysl“.

Podle Fauciho je očkování jediným východiskem z „pandemie“, bez ohledu na to, že vakcína nikdy předtím pandemii v lidské historii neukončila, a veřejnost se nemusí obávat, protože všechny vakcíny jsou „bezpečné a účinné“.

„Jedna z věcí, které mě ve Spojených státech znepokojuje, je, že část antivědy se možná promítne do antivakcíny,“ mumlal a kňoural Fauci během dalšího nedávného rozhovoru.

„Byla by opravdu škoda, kdybychom měli bezpečnou a účinnou vakcínu, ale podstatná část lidí si vakcínu nebude chtít vzít, protože nedůvěřuje autoritě. To by bylo opravdu nešťastné, kdyby tomu tak bylo.“

Když a jen tehdy, když velká část populace bude souhlasit s očkováním, může se země posunout k jakémusi zdání nové normálnosti, trvá na svém Fauci.

Pokud jde o „druhou vlnu“ koronaviru, Fauci si myslí, že světem stále zmítá ta první.

„Ať se na to díváte, jak chcete, nejsou to dobré zprávy,“ vyhrožoval Fauci a nutil posluchače vyhrnout si rukávy a připravit se na injekci během prvního čtvrtletí roku 2021.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Fauci připouští, že vakcíny proti koronaviru nezabrání infekci

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*