Fašistický převrat v Kyjevě; důkaz? Pravý sektor a strana Svoboda

Fašistický převrat v Kyjevě; důkaz? Pravý sektor a strana Svoboda

Tak se Ukrajina ukázala ve skutečném světle; zatímco ukrajinští vojáci a agenti tajných služeb SBU dezertují k ruské armádě, skoro polovina příslušníků SBU se v posledních letech stala agenty Ruska, nezbývá krachující zemi nic jiného, než získávání dobrovolníků z hord zločinců Pravého sektoru. Dle jeho šéfa Dmytro Jaroše se tak děje paradoxně se souhlasem ukrajinského ministerstva vnitra a tajné služby SBU. Stát jedné strany – Rady Majdanu…

Nešlo na Ukrajině náhodou o fašistický státní převrat v režii Pravého sektoru a Banderovců ze strany Svoboda, podporovaných EU a USA? Nově vzniklý „prapor Donbas“ je totiž součástí dobrovolnické jednotky zvané Dněpr, jejíž vytvoření počátkem dubna oznámil ministr vnitra Arsen Avakov jako „odpověď diverzantům, neoznačeným ozbrojencům a jiným banditům, jejíchž úkolem je ohrožovat celistvost Ukrajiny“.

Vůdce Pravého sektoru Dmytro Jaroš, co se rovněž chystá kandidovat na ukrajinského prezidenta, paradoxně žádá demisi úřadujícího ministra vnitra Ukrajiny Arsena Avakova a zatčení všech, kdo se podíleli na zabití koordinátora hnutí Alexandra Muzyčka, který byl zastřelen v noci na úterý nedaleko jedné kavárny u Rovna. Na jeho těle byly nalezeny stopy hned několika střelných zranění. Brutální pohlavár extremistů, pod “bojovým” jménem Saška Bilyj, velel bojůvkám radikálů na Majdanu a západní Ukrajině.

Není překvapivé, že jako první byl speciálními policejními jednotkami „odstraněn“ právě jeden z hlavních vůdců Pravého sektoru Oleksandr Muzyčko. Jako polní velitel se zúčastnil čečenské války, měl bohaté bojové zkušenosti a při nespokojenosti s „dělením kořisti“ by mohl začít mluvit, nebo dokonce vytvořit partyzánské oddíly a pokusit se Jaceňukovu vládu svrhnout. Tyto obavy zřejmě rozhodly o jeho likvidaci. V noci 25. března, v průběhu operace speciálního komanda “Sokol”, byla obklíčena restaurace nedaleko Rovna, kde se „Saško“ se svými tělesnými strážci právě nacházel. Ti, kdo ho zavraždili, se přesvědčili, že nemá neprůstřelnou vestu, a pak ho dvakrát střelili do srdce. Holt, Majdan se vším všudy, jak vyšitý…

Za vším hledej Avakova, který rezolutně požadoval, aby Pravý sektor a všechna podobná seskupení odevzdaly zbraně. „Veškeré podobné formace budou považovány za protiprávní a podle toho s nimi bude naloženo. Postup bude tvrdý a rozhodný,“ uvedlo ministerstvo. A další revoluce končí klasickým „požíráním svých dětí“. Bude opravdu konec najímání sniperů, hajlování a antisemitských výhrůžek? Zazněl už bezpočet rozkazů a machrování ukrajinských generálů, jak jejich vojáci budou do posledního dechu chránit Krym, který nevydají za žádnou cenu. Pak přišla krizka na Matýska a samozvaný prezident oznámil, jak musí evakuovat rodiny ukrajinských vojáků, co jsou na Krymu v ohrožení života. Jeho ztrapnění dokonali sami hrdinní vojáci, když jejich drtivá většina z kontingentu přes 18 tisíc přísahala věrnost ruské armádě, včetně velitele Berezovského.

Kdo jsou ale tito násilní extremisté a jaká je jejich ideologie? Ta politická formace je známa jako „Pravý sektor“, což je v podstatě zastřešující organizace pro četné ultra-nacionalistické, resp. fašistické, pravicově se deklarující skupiny včetně přívrženců strany „Svoboda“, „Ukrajinští vlastenci“, „Ukrajinský národní sněm – ukrajinská národní sebeobrana“ (UNA-UNSO) a „Trizub“. Všechny tyto organizace sdílí společnou ideologii, která je silně proti-ruská, proti-imigrační a proti-židovská. Navíc společně zbožňují tzv. „Organizaci ukrajinských nacionalistů“ vedenou Štěpánem Banderou, tj. ty proslulé kolaboranty s nacisty, kteří aktivně bojovali proti Sovětskému svazu a pouštěli se do některých z nejstrašnějších ukrutností páchaných kteroukoliv stranou II. světové války.

ukrajina 5

Před měsícem byl přesto dán pokyn k vytvoření Národní rady Ukrajiny, jejím základem se měli stát obránci Majdanu. Jejich výzbrojí jsou ale jen baseballové pálky a tyče. A jací to jsou „vlastenci“? V minulém týdnu si tito žoldáci, najatí do bojů na Majdanu, stěžovali oficiální administrativě, že některým dosud nebyly proplaceny „honoráře“ ve slibované výši. Chodili přece tak poctivě na barikády… Přesto zněly výzvy dosti pateticky: „Budujeme novou armádu, novou Ukrajinu. Okupant z Krymu ohrožuje naši zemi“. Národní garda měla mít asi 60 tisíc dobrodruhů, hlavně nacionalistické strany Svobody a ultrapravicového Pravého sektoru. Za stovky hříven týdně.

Kyjev povolal do zbraně všechny vojenské zálohy. Je nezbytné zajistit, aby byly ukrajinské jednotky připraveny k boji, co nejdříve to bude možné. Přání je otcem myšlenky Andrije Parubije, zatímního šéfa ukrajinské Rady národní bezpečnosti a obrany. Nyní organizuje a provede výcvik s nezbytným počtem osob ve věku do čtyřiceti let. Rezervy jsou povolávány z Majdanu, s cílem zajistit svou bezpečnost a územní celistvost. Po celé Ukrajině se formují jednotky nové Národní gardy a její příslušníci jsou odhodláni bránit Krym i se zbraní v ruce. „Staň se i ty členem Národní gardy“ vyzývá sugestivní plakát, na kterém je vyobrazen muž v uniformě a s páskou v barvách ukrajinské vlajky na levé paži, někteří mají i banderovský trojzubec.

Teď Pravý sektor zaútočil na Doněcko. Mnozí vůdci proruských radikálů se s odvoláním na hrozbu pravicového extremismu obracejí do Moskvy s žádostí o pomoc. A česká média si opět najdou oslí můstek; ženy se uprostřed cesty modlí za mír, pro Pazderku jsou to rukojmí proruských teroristů. Předseda ultranacionalistické ukrajinské strany Svoboda Oleh Ťahnybok požaduje, aby se uskutečnila další fáze mobilizace. Také se dal do prezidenta za to, že odmítl rozdat lidem zbraně. Právě vstup ultranacionalistické Svobody do ukrajinské vlády zvýšil obavy z perzekucí mezi ruskojazyčným obyvatelstvem na východě země. Týdeník Der Spiegel se ve svém internetovém zpravodajství zabývá současnou ukrajinskou krizí. Ptá se: Proč obyvatelé Krymu vítají ruské vojáky jako ochránce? Proč se celé regiony na východě a jihu Ukrajiny odvracejí od vlády v Kyjevě? Proč, až když je nejhůř, jdou ukrajinští vojáci proti těm ruským, mávají ukrajinskou a ruskou vlajkou a křičí: „Jsme přece bratři“. To nevěděli už na Majdanu?

A opět zloděj Obama volá; chyťte zloděje. Obvinil Moskvu, že nedodržuje ducha ani literu dohod, které dojednali ministři zahraničí USA, Evropské unie, Ruska a Ukrajiny minulý týden na konferenci v Ženevě. Jejich součástí je odzbrojení nezákonných skupin a vyklizení okupovaných objektů. Washington Moskvu obviňuje, že zneužívá svého vlivu na východoukrajinské radikály k tlaku na Kyjev. „Zákeřní ozbrojenci“ podle Obamy pokračují v zabírání správních objektů na východě Ukrajiny a Rusko nedělá nic, aby jim v tom zabránilo. Pokud bude Moskva dál separatisty podněcovat, povede to podle Obamy k dalším následkům včetně zpřísnění sankcí. A navíc chce před Číňany a Rusy, věčně jeho skvělé myšlénky vetujícími členy RB OSN, bránit i Japonsko, aby zřejmě odčinil Hirošimu a Nagasaki. Takže, v Ženevě zaznělo, že odzbrojit mají všichni na Ukrajině, ale Majdan a Pravý sektor zbrojí, zatímco ruský mluvící lidé v Doněcku a okolí se musí vzdát. Logika silnějšího nebo hloupějšího?


Kde nic není, ani čert nebere. Ukrajině ubývají dezertující vojáci, proto jsou nervózní také v EU a USA. A konkrétní zvyšování příjmů dezertérů? Pro vojáky s ruským pasem na Krymu bude plat pětkrát vyšší, než měli v ukrajinské armádě, pětinásobné jsou i slibované penze, a co víc, lze je dostat o dvacet let dříve, než v ukrajinské armádě. Putin nařídil zvýšit na Krymu všechny penze na ruskou úroveň, což v praxi znamená jejich takřka zdvojnásobení. Bratru zvýšení životní úrovně Krymu za 36 miliard rublů. Proč ne, ušetří přece za nájemní smlouvy v Sevastopolu a za zrušení slevy na svůj EU zaplacený plyn pro Ukrajinu.

Ale snaha popřít vliv fašistů v současném dění na Ukrajině je jasná. Důvodem je pověst strany Svoboda jako ultranacionalistického, antisemitského a extrémně pravicového uskupení, které přímo navazuje na tradice Ukrajinské povstalecké armády (UPA). Navíc Juščenko před deseti roky vyznamenal in memoriam některé členy Organizace ukrajinských nacionalistů včetně Stepana Bandery řádem Hrdinů Ukrajiny, přestože tito jsou spojeni s masakry civilního obyvatelstva během 2. světové války. Stojí za připomenutí; rozsáhlá instrukce vypracovaná v květnu 1941 „Boj a činnost ukrajinské OUN v období války” obsahovala speciální paragraf o „očistě území od nepřátelských elementů” – hlavně Židů. S. Bandera se obrátil na své stoupence s heslem, které nepotřebuje žádné komentáře: „Národe! Věz! Moskva, Polsko, Maďaři, židovstvo – jsou Tvojí nepřátelé. Likviduj je! Likviduj Židy, Poláky, komunisty, nič je bez milosrdenství…” Vyvraždili na sto tisíc Poláků, včetně žen, dětí a nemluvňat…

O děsivosti budoucna Ukrajiny svědčí právě Pravý sektor, militantní skupina s jádrem o zhruba 300 členech. Jsou to ti rowdies a zločinci, kteří si za dolary kupovali nájemné vrahy, jež byli za desítkami vražd civilistů a policistů kolem Majdanu. Jejich zbraněmi byly lovecké pušky s řezanými hlavněmi, zápalné láhve, dlažební kostky a železné tyče. A na tím vším “bděly” nacistické symboly a fakt, že extremisty z Pravého sektoru poznali i členové české radikální Dělnické strany sociální spravedlnosti. Pravý sektor byl pozván na návštěvu do České republiky s odůvodněním, že právě oni “sehráli rozhodující roli v protestech, které se snaží přivlastnit si proevropští kolaboranti v čele s Kličkem či Tymošenkovou”. DSSS totiž mluví o vývozu ukrajinské revoluce i do Česka.

Tři členové „prozatimní ukrajinské vlády“ jsou napojeni do propagandistických operací, v nichž pózovali jako oběti režimu Viktora Janukovyče. Zástupce tajemníka Národní bezpečnostní a obranné rady, lídr koalice Pravý sektor Dmytro Jaroš, bojoval na straně čečenských islamistů a 1. března požádal o pomoc emíra Severního Kavkazu Doku Umarova, podle OSN člena Al-Kájdy. Na falešném videu režišérů Andreje Kozhemyakina a Andreje Dubovika o zlém poldovi ztvárnil Dmytro nahého aktivistu ve sněhu. Holt, exhibicionista, za nímž se už chystá s nabídkou nejlepší český pornoherec Rosenberg…

Dmytro Jaroš

Partička z Majdanu: Vicepremiér Alexander Sych, člen antisemitské a nacionalistické Banderovské strany Svoboda, je proti potratům i v případě znásilnění. Ministr obrany Ihor Tenyukh, ačkoliv jeho oficiální členství ve straně Svoboda není jasné, účastní se jejích schůzek. Byl vycvičen v USA, řídil společné manévry Ukrajiny a NATO. Během války v Gruzii organizoval obležení Sevastopolu a byl povýšen na admirála flotily.

Dmytro Bulatov

Ministr mládeže a sportu Dmytro Bulatov, člen Ukrajinské sebeobrany (UNA-UNSO), mezi 22–31.lednem 2014 byl údajně unesen a hrozivě mučen. Tvrdí, že byl odvezen do Německa na léčbu, nesetkal se ale s žádnými novináři. Nyní je v dobré formě a na Majdanu je veřejným tajemstvím, že celá tato záležitost byla vymyšlena… A ještě Serhiy Kvit je ministr školství a člen strany Svoboda, stejně jako ministr ekologie a národních zdrojů Andrej Mochnyk či ministr zemědělství Ihor Shvaika.

Pravý sektor se podobá fotbalovým rowdies, kteří jsou bez zábran, s nízkým prahem bolestivosti a vysokou rváčskou morálkou; nikdy je nezajímala hra jménem fotbal, pouze příležitost se porvat, zařvat si a zanadávat. Domlouvají si vzájemné rvačky do první krve; tady, když jeden rozbije druhému hlavu baseballovou pálkou, šlechetný boj mezi oběma končí, jde se na jiného „partnera“. V Ostravě na jedné louce za městem jsem byl přímo svědkem takto domluvené bitky rowdies Sparty a Baníku. A pak jsem viděl, jak řádí se smrtícím podtextem zločinci Pravého sektoru na Majdanu a bylo mi vše jasné. Proto se nikdo nediví, že jako „posila“ Pravého sektoru přiletěli do Kyjeva „fanoušci“ Slávie Praha, aby si s chutí sobě vlastní trošku „zadováděli“. Politika je vůbec nezajímá…

Je to ostuda Ukrajiny, všichni se od ní odvracejí, protože ji reprezentují neonacisté Pravého sektoru a fašističtí a Banderovci. Způsobily to fatální chyby nové vlády. Pod tlakem bojovníků z ulice, kteří násilím „hlídali“ parlament, byl zrušen zákon, který garantoval používání ruštiny na východě a jihu Ukrajiny. Dohoda z 21. února, kterou garantovali zástupci Německa, Francie a Polska, předpokládala vznik přechodné vlády národní jednoty. V ní by logicky měli mít místo i zástupci východních a jižních regionů. Místo toho se ministry stali představitelé extrémně pravicové strany Svoboda. Tedy strany, která udržuje úzké vztahy s německou neonacistickou NPD – Nationaldemokratische Partei Deutschlands. Nadšení NPD pro Svobodu je dost pochopitelné, protože Svoboda definuje národ jako „společenství krve a ducha“, a oslavuje boj ukrajinských kolaborantů po boku Hitlera…

Dalším, který prozřel, se stal německý ministr zahraničí Guido Westerwelle, jenž se osobně zúčastnil demonstrace v Kyjevě. Je to počínání hodné diplomata? Guido Westerwelle mohl na barikádách potkat členy třetí největší opoziční strany Ukrajiny – Banderovce. Prý ale jednání s nimi odmítl. Důvodem je pověst strany Svoboda jako ultranacionalistického, antisemitského a extrémně pravicového uskupení, které přímo navazuje na tradice Ukrajinské povstalecké armády (UPA).

A k tomu dílčí vítězství NATO; nizozemské, britské a dánské stíhačky „vyprovodily“ ruské bombardéry, které v rychlosti cca jednoho machu a kousek narušily nizozemský vzdušný prostor tím, že asi kilometr vlétly do jeho vzdušného prostoru, což je otázka plus mínus maximálně půl vteřiny; při nadzvukové rychlost jde o takřka nulovou hloubku „narušení“… Když mají Rusové své vojáky na hranicích s Ukrajinou, protože je ohrožuje neonacismus, je zle a musí je kontrolovat česko-americké letadlo, nevadí však, když jsou vojáci US Army de facto na hranicích s Rusem v Baltu nebo v Polsku, kde je vítají submisivně: „Díky, bratři v boji“; polská předposranost před novým Big Brotherem je směšná. Jakoby nestačilo, že cpou do jídla pro lidi technickou sůl. Jen aby na to EU nedoplatila, až zase bude v Pekingu škemrat o další peníze. A Američané asi zapomněli, jak po celém světě chrání své občany, od Íránu, přes Grenadu, Irák či Afghánistánem, a Irákem konče, když osvobozovali 24. až 25. dubna 1980 své rukojmí na americké ambasádě v Teheránu…

Zbytky ukrajinské armády pod bedlivým dozorem NATO porušily dohodu z Ženevy a zaútočili na separatisty v Doněcku a okolí; vypukne s podporou fašistických seskupení Pravý sektor a Svoboda občanská válka ještě před ukrajinskými prezidentskými volbami 25. května 2014…? Co se sankcemi? Pozor: Rusko je jednou z nejslibnějších zemí z hlediska produkce uhlovodíků, jako je ropa. Když budou přerušeny některé kontrakty, potom obchodníci přijdou o podstatný kus svého budoucího koláče…

Inu, víte, co je to invaze? Když nějaká armáda obsadí inkriminované území dřív, než US Army…

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://olser.blog.idnes.cz/

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*