Farage: Politická korektnost a posedlost „zločiny z nenávisti“ způsobily zločineckou vlnu

Farage: Politická korektnost a posedlost „zločiny z nenávisti“ způsobily zločineckou vlnu

„Politická korektnost přímo vedla k rostoucí míře vražd v Londýně,“ argumentoval bývalý vůdce UKIP a poslanec Evropského parlamentu Nigel Farage.      

Farage poukázal na to, jak se policie zaměřuje na „zločiny z nenávisti“ a na skutečnost, jak londýnský starosta Sadiq Khan a premiérka Theresa Mayová, když sloužila jako ministryně vnitra, slíbila, že zredukuje zásahy – zastavit a prohledat (Stop and search) – policejních sil s tím, že tato taktika poškodila vztahy s etnickými menšinami.

Ve svém rozhovoru pro LBC rádio show z Washingtonu, Farage uvedl: „Theresa Mayová byla ministryní vnitra již velmi dlouho.“

„Ona měla v raných letech klesající trestnou činnost, což znamenalo, že se cítila mnohem pohodlněji omezit velikost policejních sil. Ona však zavedla politickou korektnost v policejní práci.“Sadiq Khan a současný ministr vnitra Amber Rudd oba uvedli, že by obnovili politiku stop-and-search, protože kriminalita za pomocí nožů začala prudce růst – v poslední době skočila o 38 procent.

Nicméně, podle analýzy deníku Times, počet prohledávání skutečně stále klesá. Londýnská policie jich provedla v lednu a únoru letošního roku 19, 931 – což je pokles o 6 procent ve srovnání se stejným obdobím v roce 2017.

Když se Farage přesunul k nové posedlosti „zločinu z nenávisti“, uvedl: „Dnes máme 900 důstojníků metropolitní policie, kteří se zabývají zločiny z nenávisti. Slova mohou lidem ublížit, rozzuřit je a způsobit, že se cítí vyloučeni. Ale kde jsou priority?“

V roce 2016 starosta Khan oznámil, že milióny liber daňových poplatníků budou vynaloženy na „online centrum zločinů z nenávisti“ za účelem kriminalizovat lidi, kteří útočí na ostatní na sociálních sítích.

V roce 2017 londýnská policie oznámila, že již nemá prostředky k vyšetřování mnoha zločinů na „nízké úrovni“, včetně některých útoků a forem podvodů, ale udělila zvláštní výjimku pro „zločiny z nenávisti“ a slíbila, že bude vždy jednat, pokud bude něčí identita dotčena.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*