Farage: EU je vyděšená, že bude mít z Británie konkurenta na svém prahu

Farage: EU je vyděšená, že bude mít z Británie konkurenta na svém prahu

Bojovník za Brexit Nigel Farage uvedl, že Evropská unie je „vyděšená“, že bude mít na svém prahu konkurenta.

V rozhovoru s redaktorem BBC Andrewem Marrem, Farage řekl o svém posledním dni v komoře Evropského parlamentu: „V této rozpravě jsem měl pocit, že poprvé od roku 2016 z nás byli více vystrašeni, než my z nich.“„To, čeho se bojí více než čehokoli jiného – a mějte na paměti, že Itálie je v recesi a Německo je velmi blízko recesi – je konkurent na jejich prahu. To je děsí. V našem národním zájmu bychom se měli ujistit, že jsme konkurent na jejich prahu,“ dodal.

Evropští vůdci a bruselští byrokrati hrozí, že zablokují dohodu o volném obchodu se Spojeným královstvím, ledaže si zachová „rovné podmínky“ zachováním předpisů EU. Země EU-27, zejména Francie a Německo, se obávají, že se Spojené království stane „hospodářským konkurentem“ a „daňovým rájem u bran Evropy“.

Irský předseda vlády rovněž uvedl, že Spojené království musí dodržovat předpisy EU, aby nebyla „zředěna“ posvátnost jednotného trhu a celní unie.

„A my musíme mít společné minimální standardy, aby se Spojené království v žádném případě nesnažilo podkopávat EU, pokud jde o pracovní normy, environmentální normy, zdraví a bezpečnost, standardy výrobků,“ uvedl minulý měsíc Leo Varadkar.

Premiér Boris Johnson prohlásil, že Spojené království nepřijme pravidla EU výměnou za obchodní dohodu a dodal, že „Británie bude prosperovat“ i bez dohody.

Ve svém vystoupení na Andrew Marr Show, Farage uvedl, že zatímco Boris Johnson „říká všechny věci správně“, bude udržovat Stranu pro brexit aktivní jako pojistku, pokud by Johnson nesplnil některý ze svých slibů.

„Pokud skončíme s uspořádáním, znamená to, že 88 procent naší ekonomiky, která neprodává zboží do EU, bude stále vázána pravidly EU a to by nebyl Brexit,“ řekl Farage.

„Myslím, že říká všechny věci správně, myslím, že je to v souladu s manifestem, pro který byl zvolen, a myslím, že tentokrát je zde velký rozdíl. Nemyslím si, že EU někdy brala paní Mayovou zcela vážně,“ uvedl.

Pan Farage oznámil založení nového think tanku, nazvaného Brexit Watch, a že jeho strana, Strana pro brexit, bude i nadále aktivní v dohledné budoucnosti, aby fungovala jako „pojistná smlouva pro případ, že se něco pokazí“.

Pan Farage uznal chybu, kterou udělal, když si myslel, že Johnsonova předchůdkyně naplní vůli lidu, a řekl: „Byl jsem tak nadšený, že jsme vyhráli…Vlastně jsem uvěřil Therese Mayové, když řekla, že Brexit znamená Brexit – velmi hloupé ode mě – a myslím, že jsem působil dojmem, že jsem raději odešel. Tentokrát nebudu odcházet. “

„Budeme v každé fázi příštích 11 měsíců chválit vládu v nebesích, když bude mít pravdu, ale pokud nebude, budeme zvonit na poplach,“ řekl.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*