Farage: EU buduje centralizované, nedemokratické impérium. Proč to popírat?

Farage: EU buduje centralizované, nedemokratické impérium. Proč to popírat?

Vůdce Strany pro Brexit Nigel Farage kritizoval vedoucího eurokarta Guye Verhofstadta za to, že ocenil nový „světový řád“ „impérií“, a uvedl, že je na čase upřímně hovořit o záměrech Bruselu vybudovat nové evropské impérium.

Vůdce Strany pro Brexit odsoudil poznámky Verhofstadta, který během konference liberálních demokratů řekl: „Světový řád zítřka není světový řád založený na národních státech, na zemích – je to světový řád založený na říších“.„Svět zítřka je světem říší, ve kterém my Evropané a vy Britové dokážeme bránit vaše zájmy, váš způsob života tím, že to budeme dělat společně, v evropském rámci a v Evropské unii,“ dodal.

Belgický politik, vůdce levicově progresivní Aliance liberálů a Demokratů v Evropě (ALDE) v Evropském parlamentu, v květnu vyzval, aby se Evropská unie stala říší „schopnou hájit naše zájmy,“ ale není prvním politikem EU, který tak učinil.

Bývalý předseda Evropské komise José Manuel Barroso v roce 2007 ocenil evropské impérium a uvedl: „Někdy rád srovnávám EU jako stvoření k organizaci impéria. Máme rozměr impéria“.

Farage připomněl slova bývalého šéfa Evropské komise, zatímco kritizoval Verhofstadta ve své rozhlasové show v LBC a uvedl, že evropské impérium je „směr, kterým jdou“.

„To chtějí, protože Barroso, jeden z předchozích šéfů Evropské komise, řekl: „Budujeme vůbec první nemilitaristické impérium. “

„Budují impérium. Proč to popírat? Zeptal se Farage.

Aby EU mohla vybudovat toto impérium, buduje také svou vlastní armádu poté, co většina jejích členských států v listopadu 2017 podepsala proces stálé strukturované spolupráce, neboli PESCO, což je klíčové pro plány Evropské obranné unie stanovené odcházejícím prezidentem Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem, který do roku 2025 požadoval „plnohodnotnou“ armádu EU.

A zatímco Verhofstadt vyzýval k vytvoření impéria „schopného hájit naše zájmy“, francouzský prezident Emmanuel Macron učinil v listopadu 2018 mimořádný požadavek, že blok potřebuje „skutečnou evropskou armádu“, aby se „ochránil před Čínou, Ruskem a dokonce i Spojenými státy americkými “.

Požadavek francouzského progresivního politika na „skutečnou evropskou armádu“ podpořila i německá kancléřka Angela Merkelová, pan Verhofstadt, a nejmocnější z bruselských orgánů Evropská komise. O dva měsíce později německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová řekla, že „evropská armáda se již formuje“.

Farage v červenci von der Leyenovou, nyní zvolenou předsedkyni Evropské komise ostře kritizoval, za to, že „fanaticky buduje evropskou armádu“ a obvinil ji z připravenosti vést Evropskou unii, která se snaží „převzít kontrolu nad každým jednotlivým aspektem našich životů“.

„Ona si chce vybudovat centralizovanou, nedemokratickou a aktualizovanou formu komunismu, kde parlamenty národních států přestanou mít jakýkoli význam,“ varoval.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*