Fakt nechápu, proč se mlčí o policejních protestech ve Francii

Fakt nechápu, proč se mlčí o policejních protestech ve Francii

Policejní protesty ve Francii asi nejsou tak důležité jako obsah programu soukromé televize Prima nebo metál. Média mlčí. Proč?

Asi je to tradice. Co se týče levice, novináři jsou většinou její příznivci. Přes to všechno, důležité zprávy ze světa se snad vždy dostaly k očím a uším čtenářů, diváků a posluchačů. Nebo ne? Důkazem o tom, že to tak být nemusí, je právě obrovská kauza ve Francii.

2 policisty v autě málem upálila skupina patnácti maskovaných lidí. Do služebního vozu jim hodili zápalnou láhev a násilím je drželi v autě. Pomohli jim dva kolegové v záloze, kteří je vytáhli. Všichni čtyři skončili popálení, jeden z nich v umělém spánku, obě jejich auta se proměnila v ohořelý kus kovu.

Necelé dva týdny poté francouzská média informují o protestech policie v Paříži. Jezdí ve služebních autech, která troubí. Stojí v uniformách v ulicích, dělají pochody a objížďky, zejména k nemocnici, která hostí těžce popáleného kolegu. Vše vyústilo až ve čtvrt miliardy eur na policejní vybavení.

Jenže…. Mezitím se k policii přidali hasiči a řidiči MHD. I ti mají zkušenosti s jízdami do „no-go zón“, jejichž obyvatelé jsou agresivní. V autobusech bijí lidi, zapalují věci a napadají hasiče při zákrocích. A pak i přítomné policisty. V legislativě není upravena pevná sazba za neúctu k těmto zaměstnancům. A to je to, co nyní vyžadují.

Na facebookovém statusu „sdílení informací policie“ (partage info police) prohlašují: „Stalo se něco, před čímž varujeme již roky. Vyzýváme k manifestaci proti systému, který se hroutí.“

A česká média mlčí i přes to, že v noci na úterý byly v ulicích Paříže již tisíce lidí. Ve středu hlásí úřady protesty z více než 80 obcí, krom Paříže, Le Mans či Nice, například i ze Štrasburgu.

Neexistuje racionální důvod, proč by to novináři tajili. Informace podávají Reuters (omezeně), France24, Russia Today a mnoho dalších. Je to zřejmě příkaz shora…

Více zde, na jediném českém serveru, který o kauze informuje – i se všemi zdroji

 

(Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*