Facebook dá francouzským soudům údaje o podezřelých z nenávistných projevů, tvrdí ministr

Facebook dá francouzským soudům údaje o podezřelých z nenávistných projevů, tvrdí ministr

Facebook souhlasil, že poskytne francouzským soudům identifikační údaje uživatelů podezřelých z šíření nenávistných projevů na platformě, podle francouzského ministra vnitra, který uvedl, že se jedná o první takový krok na světě.Francouzský ministr pro digitální záležitosti a bývalý vrchní poradce prezidenta Emmanuela Macrona Cedric O tuto dohodu potvrdil a naznačil, že tato laskavost se zatím nebude týkat jiných národů.

„Je to obrovská zpráva, znamená to, že soudní proces bude moci normálně běžet,“ řekl agentuře Reuters. „Je to velmi důležité, dělají to jen pro Francii“.

Dohoda mezi největší světovou sociální sítí a Francií přišla po setkání mezi zakladatelem Facebooku Markem Zuckerbergem a prezidentem Macronem.

Sociální síť Facebook již poskytovala francouzským orgánům IP adresy a identifikační údaje o podezřelých teroristech poté, co soudci požadovali jejich spolupráci, ale toto je poprvé, kdy se tato dohoda rozšířila i na nenávistné projevy.

Macron netajil svůj zájem regulovat online nenávistné projevy a falešné zprávy. Francouzský parlament v poslední době zvažuje zavedení pokuty ve výši 4% z globálního příjmu technologické společnosti, pokud se zjistí, že neučinila dost pro odstranění určitého obsahu na své síti.

 

(Emmanuel Macron a Mark Zuckerberg Foto: Twitter)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*