Expert odhalil spiknutí USA o převozu tisíců teroristů ISIS ze Sýrie do Iráku

Expert odhalil spiknutí USA o převozu tisíců teroristů ISIS ze Sýrie do Iráku

Vrchní irácký bezpečnostní expert odhalil, že Washington se pokouší převést 3 000 členů teroristické skupiny ISIS ze Sýrie do Iráku. Hafez Al-Basharah řekl zpravodajskému webu al-Ma’aloumeh v arabském jazyce, že USA, které v posledních několika letech vytvořily a podporovaly teroristy ISIS, nyní plánují pro ně vytvořit v Iráku bezpečnou oblast.Expert dodal, že Washington, který si vybral tři oblasti v Iráku pro přemístění ISIS, chce převést militanty nejprve do regionů pod tureckými vojenskými útoky v Sýrii a poté do Iráku.

„První region, do kterého USA chtějí převést teroristy ISIS, je oblast mezi Albu Kamal v Sýrii a Qa’em v Iráku. Druhou oblastí je základna Ein al-Assad a třetí oblast je jedna z amerických základen v iráckém Kurdistánu,“ uvedl al-Basharah.

Zpravodajský portál v červenci informoval, že Washington plánuje přivézt zpět nejnebezpečnější verzi teroristické skupiny ISIS do Iráku a Sýrie poté, co se jí nepodařilo dosáhnout svých brutálních cílů v regionu. Agentura Sputnik citovala Hessama Sho’aiba, syrského vojenského experta na teroristické organizace, a uvedla, že nedávná zpráva amerického Institutu pro studium války (ISW) o znovuzrození teroristů ISIS v Iráku a Sýrii odhaluje tuto skutečnost, že Ústřední zpravodajská agentura USA (CIA) vytvořila ISIS a připravuje půdu pro návrat teroristických skupin, zejména Islámského státu do regionu.

Sho’aib poznamenal, že zpráva ISW o dominanci ISIS v několika regionech v Iráku a Sýrii, jako je Mosul, ukazuje, že USA nemají zájem o nastolení míru v regionu a že ústup ISIS z města Rakká se uskutečnil na příkaz CIA a ne po porážce ve válce proti Syrským demokratickým silám (SDF).

Sho’aib zopakoval, že SDF je také součástí spiknutí CIA proti Sýrii a uvedl: „USA zjistily, že nemohou vést žádnou vojenskou operaci proti Íránu a proto se uchýlily k oživení teroristických skupin, aby mohly provádět teroristické útoky jako mnohem levnější scénář pro region.“

Sho’aib poznamenal, že Washington používá teroristické skupiny v regionu jako nátlakovou páku a uvedl, že účelem oživení teroristických organizací je znovu upoutat pozornost armád regionálních zemí, zejména Iráku, Sýrie a Íránu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*