Expert na záležitosti na středním východě Saeb Shaath: Strategie Americké říše je zaměřit se na Irán.

Expert na záležitosti na středním východě Saeb Shaath: Strategie Americké říše je zaměřit se na Irán.

sha

„Americká říše se snaží zničit Syrskou armádu,protože chtějí zlikvidovat „tábor odporu a potom se posunout na Irán“.Řekl expert Saeb Shaath
Je to strategie,aby se pozornost odvrátila od Spojených států.Proto taky pomohli rozpoutat válku v Syrii a najímali teroristické gangy z 80 zemí na pomoc vyvolat konflikt“Shaath řekl ve Čtvrtek v telefonu pro Press TV.

Ve Čtvrtek,Washington Post uvedl,že CIA začala dovážet zbraně na podporu „rebelů“ v Sýrii.
To se stalo po tom co prezident Barack Obama požádal Kongress k pozdržení hlasování o resoluci,kterou zaslal do Capitol Hil k použití vojenské intervence do Sýrie v podezření,že vláda Sýrského prezidenta Bashara al Assada použila chemické zbraně k útoku blízko Damašku minulý měsíc.
Syrská vláda toto tvrzení kategoricky odmítla.
Obama řekl,že požádal Kongress k pozdržení hlasování k vojenskému útokum,aby umožnil Rusku pokusit se o řešení diplomatickou cestou.

 

Ve Čtvrtek Syrská vláda uvítala nabídku Ruska dát chemické zbraně pod mezinárodní kontrolu.Sýrie se stala právoplatným členem mezinárodní smlouvy o zákazu chemických zbraní potom co jejich velvyslanec podepsal příslušné dokumenty ve Čtvrtek.
Ten den o něco dříve měl prezident Assad interview v Ruské TV stanici a vysvětlil jeho nabídku,která stanoví datum do měsíce od podepsání dohody o chemických zbraních.
Nicméně mluvímeli o novinkách konference ve Švýcarském městě Geneva,kde se setkal se svým ministrem zahraničí Lavrovem,Americký ministr John Kerry řekl,že na tomto procesu není nic standartního.
Kerry dokonce tlačil na návrh,že by Washington mohl stejně zaútočit na Syrii a trvá na tom,aby Spojené státy zasáhly pokud Assad nebude souhlasit s přesně daným časovým horizontem.
Shaath řekl Press TV ,že US vykreslené války nepřestanou,dokud v Syrii úplně neporazí „rezistenční tábor“ jako bylo v Libanonu v roce 2006.

 zdroj : http://www.presstv.ir

Překlad : svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*