Exekutoři – pohled některých diskutujících je na hranici primitivity

Exekutoři – pohled některých diskutujících je na hranici primitivity

U článku o exekutorovi, jehož pracovníci se vkradou do nemovitosti dlužníka a hned jí bez ohlášení nabízejí uchazečům, je velmi výživná diskuse. Rozhodl jsem se na ní reagovat, jelikož některé přesahují možnosti lidského chápání.

Ty, které se exekutorů zastávají, shodně tvrdí jediné: Měli platit včas, neměli si půjčovat, až ti někdo bude dlužit, pochopíš, jak je exekutor dobrej a podobně… Myslel jsem si, že v sobotu v poledne to lidem myslí, protože mnoho z nich má volno a čistou hlavu. Zmýlil jsem se.

Rád bych tedy upozornil na pár případů české exekuce, které se bijí s myšlenkami primitivních komentujících, kteří si naivně myslí, že je v exekuci jen ten, kdo dluží peníze.

exekuce

968 Kč dluh a exekutor zabavil byt 3+1
Polovina domu v hodnotě 400 000 za dluh ve výši 30 000
Srovnání, když dlužíte 1000, exekutor si naúčtuje třeba i 19 000 navíc.

Ale tohle jsou ještě dlužníci. I když jsou pravidla dost tvrdá, co třeba ti, kteří zaplatili, ale přesto přišli díky exekutorovi o majetek? I kdyby na 2 týdny, tak proč?

Invalida si spletl variabilní symbol, ale exekutor ho stejně připravil o střechu nad hlavou, kvůli 20 000 Kč.
K tomuto případu ještě dodám, že po odečtení ceny bytu v hodnotě 1,4 milionu, zbylo 17 000 Kč.

Manželé přišli o dům, na který byla uvalena exekuce, a to kvůli bývalému majiteli.
Šetřili na něj 20 let a nemají nic.

Faktura za 2500 Kč na manžela a ženě přišel do bytu exekutor bez jejího vědomí. Zničil zámek.

Nezodpovědní rodiče způsobí exekuci malým dětem, ale to exekutory nezajímá!

Naopak, dcera přivedla do exekuce nic netušící rodiče.

A tak dále, a tak dále… Mohl bych pokračovat ještě hodinu. Vždy je tam nějaká díra, ale to exekutory nezajímá. Jak píší někteří diskutující, exekutoři prý mají také srdce. Nemají. Zabaví vše, co jim zákon povolí, nekoukají, neohlížejí se, jde jim pouze a jenom o vlastní prospěch.

Zákony jsou děravé jako cedník. V některých zemích ani k vymáhání dluhů exekuce neslouží a je tam vyšší platební morálka? A že by Česko bylo plné „zadlužených nemakačenků“, jako uvedl jeden z diskutujících? Pro něj mám vzkaz.

Pane, ty nemakačenka, o kterých mluvíte, jsou zproštěna dluhů. Nemohou si půjčit, ale věřitelé mají prostě smůlu. Tečka. Jenže podobnou logiku mají i další. A musím říct, že je mi z toho špatně. Lidé, kteří se dostanou do exekucí nevědomky, jsou hlavně těmi, se kterými exekutoři zachází nejhůře. Ti lidé se totiž brání, mávají lejstry exekutorovi před očima, že to není jejich dluh, ale exekutor jim řekne „běžte k soudu“. Kdo má na soud čas a peníze? Exekutor určitě, je to jeho práce.

Celkový systém exekucí je u nás státem ve státě. A nic na tom nezmění ani novela, podle které nemůže exekutor zabavit nemovitost za dluh pod 50 000 Kč. Viděli jste snad logicky někde barák za 50 000?

 

 

Blog autora http://kubasek.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Exekutoři – pohled některých diskutujících je na hranici primitivity

 • Ke dnešku:
  Isa 10:1: Běda těm, kdo uzákoňují zlé zákony, těm, kdo sepisují kruté předpisy,
  Isa 10:2: aby ovlivnili soudy s chudáky, ubohým v mém lidu aby právo upřeli, aby se vdovy staly jejich kořistí, aby okrádali sirotky!
  Isa 10:3: Co si počnete v den odplaty, až zdálky přižene se neštěstí? Koho poběžíte o pomoc poprosit? Kde zanecháte své bohatství?
  Isa 10:4: Nezbude vám než se krčit s vězni, než padnout mezi mrtvými. Tím vším ale jeho hněv stále nekončí, jeho ruka se ještě chystá udeřit!
  Isa 10:5: Běda Asýrii, metle mého hněvu – hůl v jejich ruce je má prchlivost!
  Isa 10:6: Vypravil jsem je proti bezbožnému národu, poslal jsem je na lid, jenž ve mně budí zlost, aby se vrhli na kořist, aby shrábli lup, aby je pošlapali jak bahno v ulicích.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*