Evropští uprchlíci a teroristi

Evropští uprchlíci a teroristi

Začátkem září informoval deník Sunday Express s odkazem na zdroj z teroristické organizace Islámský stát (IS), že více než čtyři tisíce bojovníků IS vstoupilo do mnohých členských zemí Evropské unie, pod záminkou, že se jedná o uprchlíky. Bojovníci infiltrovali tok nelegálních přistěhovalců v tureckých přístavních městech Izmir a Mersin, odkud údajně cestovali přes Středozemní moře do Itálie, předtím, než pokračovali do dalších evropských zemí, zejména do Švédska a Německa. Podle zprávy zdroje deníku, infiltrace bojovníků je jako odplata za letecké údery prováděné ze strany mezinárodní koalice v čele s USA a zeměmi NATO. „Chceme zavést Chalífát nejen V Sýrii, ale i po celém světě,“ řekl zdroj deníku. Krom toho údajně předpověděl, že útoky budou zaměřeny konkrétně proti vládám západních zemí, a ne proti obyčejným občanům.

Řada západních zpravodajských agentur okamžitě tyto zprávy popřely, toužíc uklidnit alarm, který by se v důsledku této zprávy rychle rozšířil mezi populací, a obvinily hromadné sdělovací prostředky za zveřejnění těchto informací.

Je však nepravděpodobné, že by obyčejný lid uvěřil, že všichni ti, kteří se masově stěhují do zemí Evropské unie, skutečně prchají za lepším životem. Mladí muži se zřejmým vojenským ložiskem jasně vynikají mezi davy opravdově utlačovaných a pronásledovaných uprchlíků. V očích těchto mladých mužů neexistuje žádný strach ani beznaděj, jako je tomu v očích ostatních migrantů. Jsou tiší a sebevědomí, a je možné, že již jednají podle předem schváleného plánu.

uprchlici 20

Následující den napsal Süddeutsche Zeitung, největší denní politický tisk v Německu, že jen 10 až 12% „Syřanů“, kteří přicestují do Německa, jsou skuteční občané Sýrie. Syřané, jak poznamenal deník, i když to může znít poněkud cynicky, jsou ve skutečnosti výhradní skupinou mezi uprchlíky přicházející do Evropy, a určitě mezi nimi mohou být jak „stoupenci Asada“, tak „kati z IS“. Syřané jsou v Evropě přijímáni za pomocí „zjednodušeného procesu“, a krom toho, že nečelí nebezpečí deportace z EU, téměř všem Syřanům je neprodleně poskytnuto přístřeší a status uprchlíka. Krom toho, Syřané dostanou možnost získat dočasné povolení k pobytu mnohem rychleji, než přistěhovalci z jiných zemí, povolení, které jim umožňuje pozvat své příbuzné a děti do země, která jim nabídne přístřeší a jednodušší získání zaměstnání než ostatní migranti.

Z tohoto důvodu mnoho uprchlíků z dalších zemí Blízkého východu a Afriky závidí Syřanům a mnozí se snaží získat si padělané syrské doklady jakýmkoliv způsobem, aby mohli být přijati evropskými národy. V Iráku, Turecku a dokonce v některých evropských zemích je možné koupit kované syrské pasy, což umožňuje mnohým uprchlíkům, aby jim byl udělen azyl v řadě zemí Evropské unie. Příběh o Haraldu Doornbosovi, válečném dopisovateli časopisu Amsterdam Nieuwe Revu, který získal padělaný syrský pas s použitím fotografie současného nizozemského předsedy vlády, získal pozornost médií po celé Evropě. O falšování syrkých dokladů jsme také publikovali článek ZDE.

V důsledku těchto zjednodušených imigračních procesů, Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) se již musel vypořádat se 116 falešnými syrskými pasy, v nichž byly zahrnuty substituce fotografií, nebo jiné nespolehlivé záznamy. Z tohoto důvodů jen 4% dokumentů od uprchlíků projdou inspekcí.

Koneckonců, podle výsledků šetření, které bylo nedávno dokončeno německými novinami Die Zeit, „jen 10-12% přicházejících přistěhovalců jsou ve skutečnosti Syřané.“ Mnoho takových údajných syrských přistěhovalců ve skutečnosti přicházejí z Pákistánu, Iráku a dalších zemí.

Následující příklady mohou sloužit jako potvrzení toho, že teroristé mohou být v proudu nelegálních přistěhovalců, kteří se valí do Evropy.

Na začátku září tohoto roku, maďarské zpravodajské zdroje odhalily dva arabské teroristy, kteří přijeli do západní Evropy spolu s proudem uprchlíků. Ukázalo se, že je možné identifikovat teroristy za pomocí Facebooku, kde někteří teroristé ukládají fotografie na svých osobních účtech, fotografie, na kterých pózují se zbraněmi někde na území Sýrie a Iráku.

Další neočekávaný objev zahrnoval uprchlíka Osama Abdul Mohsena, který byl pobouřen maďarským novinářem, který jej označil za teroristu. Příběh tohoto syrského uprchlíka, který se stal fotbalovým trenérem ve Španělsku, vyvrcholil, kdy strana syrských Kurdů prohlásila, že Mohsen se ve skutečnosti účastnil vojenských operací na straně radikálních islamistů, jako důkaz kurdský portál zveřejnil fotografii Mohsena z jeho již odstraněného účtu na Facebooku, kde sám deklaroval, že je členem fronty Al Nusra, radikální organizace a syrské pobočky Al-Kájda. V důsledku toho, syrská Kurdská strana nyní obviňuje nově vytvořeného trenéra z účasti na krutém potlačení vzpoury ve městě El Camishla v roce 2004, kde bylo zabito 50 Kurdů.

Je jistě velmi obtížné odhadnout skutečný počet radikálních islamistů v proudu tisíců nelegálních přistěhovalců, kteří se valí do Evropy. Ale právě z tohoto důvodu je nezbytné upravit kontrolu imigrace a identifikace těchto uprchlíků. Tuto otázku nepochybně nelze vyřešit za pomocí takzvané „umírněné syrské opozice“, kterou má tak rád Washington a Londýn, protože značný počet uprchlíků má skutečně úzké pracovní vztahy s ISIS, Al-Kájdou, frontou Al Nusra a dalšími radikálními formacemi. Úzká spolupráce a dialog s legitimními syrskými orgány, kurdskými představiteli a dalšími útvary v Sýrii a Iráku, kteří bojují proti radikálním islamistům a bojovníkům podpororovaných ze zahraničí déle než rok, tento problém může pomoci vyřešit, ať je to jakkoliv nepříjemné pro Washington, který přinesl na Blízký východ chaos.

 

 

NEO/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*