Evropský parlament přijal usnesení proti Maďarsku

Evropský parlament přijal usnesení proti Maďarsku

Evropský parlament přijal usnesení odsuzující Maďarsko v reakci na zákon o ochraně dětí, a to 459 hlasy pro, 147 proti a 58 se zdrželo hlasování.

Zástupci opozice – s výjimkou politika Mártona Gyöngyösiho – hlasovali pro usnesení. Podle parlamentu EU zákon porušuje hodnoty EU ​​a právní předpisy. V textu, který obsahuje odstíny zelené a je ostřejší než obvykle, liberální většinový orgán mimo jiné požaduje, aby:– Maďarské orgány využívají finanční prostředky EU na základě zásady nediskriminace, takže země by neměla obdržet finanční prostředky Evropské unie z rámcového rozpočtu na období 2021–2027, dokud bude přetrvávat možné porušování.

– Evropská komise by neměla provádět hodnocení maďarského národního plánu obnovy, pokud existuje možnost, že nějakým způsobem přispěje k provádění sporného zákona.

– Slovinské předsednictví EU by mělo svolat hlasování o doporučeních, která mají být pro Maďarsko formulována v rámci tzv. řízení o právním státu podle článku 7, čímž by se řízení dostalo do nové fáze.

– Evropská komise by měla začít uplatňovat nařízení o právním státu, které vstoupí v platnost 1. ledna, protože poskytne jasnou definici právního státu pro platby EU.

Přijaté usnesení, které jednoznačně hrozí odebráním peněz, nemá žádné krátkodobé, konkrétní právní důsledky, ale vyvíjí další tlak na Evropskou komisi, která smlouvy střeží, aby proti Maďarsku zakročila.

Maďarský premiér Viktor Orbán v srbském Bělehradě řekl, že debata v EP je užitečná, neboť odhaluje postoje všech, takže je vše jasné a srozumitelné.

„Evropský parlament a Evropská komise chtějí, aby byli LGBTQ aktivisté a organizace přijímáni do škol a školek,“ řekl, „a Maďarsko to neudělá.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Evropský parlament přijal usnesení proti Maďarsku

  • Evropský parlament je zbytečná a drahá instituce jako celá Evropská unie. Systém přerozdělování peněz se přeměnil na systém prosazování politických nesmyslů do členských zemí. Je čas tu zbytečnou byrokracii opustit a postavit se jí. Nenechme si namluvit, že více čerpáme, než odvádíme. Čerpáme hlavně na činnosti, které provádí německé firmy a v těch nakonec všechny peníze končí.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*