Evropská unie omezuje biopaliva.  Zrušme povinnost jejich přimíchávání.

Evropská unie omezuje biopaliva. Zrušme povinnost jejich přimíchávání.

Na dubnovém plenárním zasedání Evropského parlamentu se bude ve druhém čtení projednávat nová směrnice o biopalivech, která – pokud projde – zřejmě sníží povinný podíl biopaliv 1. generace v benzinu a naftě.

Podle legislativy, která platí v současnosti, musí členské státy EU nejpozději od roku 2020 povinně do benzínu a nafty přimíchávat 10 % tzv. biosložky.

EU tak konečně mění postoje k podpoře biopaliv. Výbor pro životní prostředí Evropského parlamentu vyzval k omezení pro výrobu biopaliv na zemědělské půdě a podpořil změnit původní cíl vyrábět 10 % paliv z řepky a obdobných plodin na 7 % v roce 2020.

repka

Poslanec Evropského parlamentu Petr Mach za Svobodné na plenárném zasedání na konci dubna navrhne tento limit dále snížit. Cílem Svobodných je kompletní zrušení povinného přimíchávání biosložek do pohonných hmot.

Svobodní nepodporují koncept preferovaných zdrojů energie. Jsou přesvědčeni, že společně s ubýváním zásob fosilních paliv bude docházet k jejich dalšímu zdražování, a obnovitelné zdroje se tak snadno prosadí i bez vynucování ze strany státu.

Je evidentní, že Evropská unie se snaží najít cestu ze slepé uličky biopaliv. Svobodní nechtějí v cestě špatným směrem pokračovat a prosazují okamžité zrušení povinnosti přimíchávat biopaliva do nafty a benzínu, aby paliva na čerpacích stanicích mohla zase zlevnit.

Republikové předsednictvo Svobodných

 

https://web.svobodni.cz/

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*