Evropská Unie je obviněna, že je příliš bílá. V jejích institucích by mělo pracovat více menšin

Evropská Unie je obviněna, že je příliš bílá. V jejích institucích by mělo pracovat více menšin

Zpráva Evropské komise o rozmanitosti personálu v orgánech Evropské unie EU obvinila, že je příliš bílá a nemá dostatečné zastoupení menšinových komunit.

Zpráva konstatovala, že ačkoli tvoří etnické menšiny až 10 procent populace Evropské unie, tak počet etnických menšin v institucích EU je daleko nižší.V důsledku toho Evropská unie slíbila, že zahájí vyšetřování etnických profilů svých vlastních zaměstnanců, aby stanovila možné kvóty pro politiku náboru, informuje deník Le Figaro.

Europoslankyně španělské Socialistické strany pracujících (PSOE) Monica Silvana, která vede Proti-rasistickou inter-skupinu Evropského parlamentu, řekla, že potenciální změny v náboru narazí na potíže.

„Stanovit kvóty je velmi obtížné. Když je stanovíte pro černochy, tak to můžete udělat i pro handicapované, Romy, … Takový systém by bylo nemožné vytvořit. Ale na druhé straně pozitivní diskriminace podobná rovnosti paritě by možná byla, „řekla tato europoslankyně.

Podle Le Figaro hledá EU studenty z etnických menšin, aby je nalákala k práci pro Evropskou unii, a prohlašuje, že manažeři lidských zdrojů podstoupí školení o „nevědomé zaujatosti“.

Komise rovněž vyzvala Evropský parlament a Evropskou radu, aby také zvážily prosazování rozmanitosti u svého personálu.

Europoslanec francouzské krajně levicové France Insoumise (FI) Younous Omarjee dodal: „Uvnitř evropských institucí lze nalézt stejný vzor jako všude po Evropě. Barevní lidé obsazují ty nejméně ceněné pozice a jsou často neviditelní: úklid, údržba a bezpečnostní personál. A na vrcholu je ta uniformita úplně jiná! “

Tato zpráva není první, co EU v posledních letech kritizuje, že je „příliš bílé“.

V roce 2017 bývalý eurokomisař pro migraci, domácí záležitosti a občanství Dimitris Avramopoulos chválil řadu článků, které uváděly, že EU je příliš bílá, a řekl, že EU by měla nahradit bílé pracovníky „barevnými lidmi“.

V Británii zase mnohé mediální články obviňují vše od venkova, přes hudební průmysl, až po svatby, že jsou „příliš bílé“. Přesto bylo odhaleno, že v médiích jsou etnické menšiny ve skutečnosti značně nad-poměrně zastoupeny ve srovnání s jejich podílem v obyvatelstvu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Evropská Unie je obviněna, že je příliš bílá. V jejích institucích by mělo pracovat více menšin

  • Já se ani nedivím že EU jde do kopru ! Když
    Evropském parlamentu budou Afričané či muslimové místo bílých Evropanů !!!!!

  • Navrhuji odeslat do EU Babiše. Jako bonus bych přibalil Prymulu (určitě k nějaké menšině patří, jen nevíme k jaké. To ukáže čas).
    Nejlépe ihned, než začne řídit republiku formou čtení denních rozkazů.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*