Evropská škola truchlení

Evropská škola truchlení

Při pozorování akcí pietních akcí k uctění památky obětí teroristických útoků v zemích Evropské unie jsem došel k závěru, že truchlení nám až tak moc nejde. A přitom by stačilo málo.

Jen pustit evropským televizním divákům tu správnou pasáž z českého filmu „Byl jednou jeden král“, v jehož jedné části Jan Werich kontroluje své poddané v kvalitě truchlení nad jeho případnou smrtí. Zejména lomení rukama a srdceryvné kvílení je tam předvedeno dokonale. Skutečnost je však tristní.

Já vím, že naučit se kvalitně truchlit není úplně snadné, ale Merkelové, Hollandovi a některým dalším evropským politikům to už začíná docela jít. Ještě takových deset, dvacet příležitostí ke sborovému truchlení – a už budou moci zaučovat další. Nutno konstatovat, že pro to dělají, co mohou. Tedy spíše nedělají prakticky nic proti tomu, aby důvody ke truchlení vůbec nenastaly. Jako naprostí hlupáci preferují vstřícnost a soucítění ke svým budoucím vrahům.

No, uznávám, že se pořádnému truchlení asi hned tak nenaučíme. Možná, že bude jednodušší a smysluplnější začít místo truchlení proti islámské invazi bojovat. Tvrdě a nekompromisně. I za cenu toho, že se budeme muset urychleně a navždy zbavit těch politiků a přisluhovačů z řad aktivistů, kteří ji za naše peníze organizují a všestranně podporují. Dokud oni budou u moci, tak se bez „truchloškoly“ neobejdeme.

Takže v boj! Nejdříve proti vlastním škůdcům a hned potom proti nepřátelským cizákům.

 

P.s. Vsaďte se se mnou, že tu ironii někdo nepochopí!




Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*