Evropská komise trvá na svém návrhu kvót pro uprchlíky

Evropská komise trvá na svém návrhu kvót pro uprchlíky

Evropská komise (EK) trvá na svém návrhu o přerozdělování uprchlíků mezi členské země EU, a to i navzdory námitkám několika zemí unie. Uvedla to mluvčí Evropské unie Mina Andreevová.

Naše legislativní návrhy ještě nejsou na stole, takže je příliš brzy na to hovořit o pozicích. Komise naznačila, co chce navrhnout a z tohoto základu se pohneme,“ upřesnila Andreevová.

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Evropská komise po letošní bezprecedentní vlně uprchlíků z břehů Afriky a po několika tragédiích ve Středomoří minulý týden předložila plán, který navrhuje zavést povinné kvóty uprchlíků pro jednotlivé členské země.

V první fázi půjde o kvóty pro rozmístění 20.000 uprchlíků, druhá fáze předvídá dokončení podobného mechanismu do konce roku, pro usídlování všech uprchlíků mezi členské země EU.

Iniciativu exekutivy EU ještě musí schválit nejvyšší lídři členských zemí. Zatím ji podporují země nejvíce postižené hromadným příchodem nelegálních přistěhovalců, jako je Německo, Itálie a Rakousko. Druhý tábor zemí, které jsou proti povinnému systému kvót pro uprchlíky, představuje Británie, Francie a Španělsko, z novějších členských zemí proti kvótám je Česká republika, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Polsko a Slovensko.

Země odmítající systém kvót jsou spíše zastánci algoritmu, který by zohledňoval krom již přijatého počtu uprchlíků i míru nezaměstnanosti v zemi a další kritéria- HDP země a počet obyvatelstva.

Při debatě kolem kvót pro uprchlíky narážejí na sebe dva různé proudy. Podporovatelé iniciativy EK, v čele s jejím šéfem Jeanem Claudem Junckerem argumentují evropskou solidaritou a stárnutím evropské populace, která bude potřebovat pracovní sílu uprchlíků. Oponenti varují, že systém kvót jen povzbudí nelegální přistěhovalectví.

Eurokomisař pro přistěhovalectví Dimitris Avramopulus před poslanci Evropského parlamentu ve Štrasburku uvedl, že mechanismus, který chce Komise detailně představit příští týden, je založen na přerozdělování uprchlíků podle „jasných a objektivních“ kritérií. Zároveň ale připustil, že evropská exekutiva je „připravena přehlasovat podmínky“ návrhu, který předloží.

 

HS/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

 • · Edit

  EK-je vidět,že máš velice krátkou paměť-Libyi sice pomáhali rozvrátit i USA,ale nejvíc se o to pokud si dobře vzpomínám zasazoval misieu Sharkozy,toho času prezident Francie a snad ještě Itálie v tom sehrála svoji ůlohu-Francie se ve zničení Libye ovšem zasazovala nejvíc-z nezávislých webů prý za svoje dluhy za libyjskou ropu-a to nemluvím ani o tom,že když dva roky před tím nebožtík Kaddáfí dělal turné po Evropě se svým stanem,tito demokratičtí bastardi se s ním objímali a nazývali ho svým bratrem-tak takový bratry a přátele jako měl plukovník Kaddáfí bych věru nechtěl mít-s takovýma demokratickýma a humanistickýma kamarádama a sourozencama bych už nejspíš hezkých pár let hnil někde v lese zahrabanej v neoznačeným hrobě…

 • Obratit okamzite lode s emigranty a poslat zpatky odkud prijeli. Nejdrive je treba zatocit s ceskou vladou, ktera kyva Bruselu v kazdem nesmyslnem pozadavku. Tihle panacove davno nezastupuji zajmy obcanu Ceske republiky a proto by se lide meli spojit a tohle vlade nedovolit. Ceska vlada MUSI vzit na vedomi prani sveho lidu. Pokud ne, vyhazet z mist. Je to vse a jenom v rukou lidi. Nikoliv v rukou vlady ci imbecilniho Bruselu. Tyhle emigrantske hordy jsou velice nebezpecne pro vsechny evropske staty. Myslete na sve deti na dalsi generace!

 • Pokud budou kvóty prosazeny, nebudou přímořské státy nic dělat proti tomu, aby sem připlouvali muslimové ve velkém. Prostě se jich zbaví tím, že je pošlou dál. Pokud je dál nepustíme, budou je muset včas vracet odkud vypluli. Je naprosto nenormální, že v Evropě přijímáme „uprchlíky“, kteří cestou naházeli z lodi do moře část posádky jen proto, že to byli křesťané. Destabilizaci zemí Afriky zavinily USA svými nesmyslnými válkami, ať tedy USA řeší problém. Ať zřídí tábory pro uprchlíky na území, odkud utíkají. Tam je pak budeme posílat. Tito „uprchlíci“ nejsou hosté. O tom se brzy přesvědčíme. Budou prosazovat své náboženství, budou to bouchat bomby, budou nás podřezávat jako husy …. To nesmíme dopustit. Určitě jsou mezi nimi lidé, kteří potřebují pomoci, ale pomáhejme ji dobrovolně a jen těm, kteří se přizpůsobí naší kultuře.

 • · Edit

  Ježíšmarjá, vždyť je to tak jednoduché. Co už se do imigrantů nacpalo peněz, kdyby je místo toho posadili na loď a šupem odvezli zpátky, bylo by to mnohem levnější a oni by si to časem rozmysleli. Případně, pokud je pravda, že platí pašerákům horentní částky, by na to neměli. Náš amícký big vzor to dělá s Mexikánama zrovna tak, takže to musí být určitě správné a není třeba nic zkoumat a o ničem hlasovat.

 • Bohužel, politici jsou vesměs zkorumpovaní. Po získání funkce odjedou na „seminář“ do USA a jsou z nich jiní lidé. Již si nepamatují, co měli ve volebním programu, již si nevzpomínají, co všechno chtěli napravit. Pokud nebude možnost, na ně vyvíjet tlak také z druhé strany, ze strany občanů, jejich jednání se nezmění.
  Potřebujeme zákon o referendu a odvolatelnosti politiků, tak jak ho požaduje p.Okamura. Pokud se politici zpronevěří svým slibům a přijmou zákony namířené proti občanům, měli by občané mít možnost jak tyto zákony, tak tyto politiky odvolat.
  Stále se tvrdí, že máme demokracii, tak kde je právo občanů, něco rozhodnout? V demokracii, politik není vládce. Je to volený úředník, který má úkol spravovat stát v zájmu jeho občanů. Jestli to tak opravdu dělá, můžou rozhodnout pouze ti občané, nikdo jiný.
  Pokud politik spravuje stát v zájmu korporací a občan nemá právo ho za to odvolat, tak tento systém už není demokracie, ale nejspíš oligarchie. Je nejvyšší čas se ozvat, že zákony pro občany, nelze dělat proti vůli občanů. Pokud se neozveme, systém se bude dále utužovat.

 • Už je čas doplnit Ústavu o tyto články: čl. 1 Zákony ČR jsou nad zákony a příkazy EU“ čl. 2 Pokud jsou zákony či příkazy z EU hloupé či nesmyslné, není jimi ČR vázána čl. 3 O tom, který zákon je hloupý rozhoduje občan dle svého svědomí.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*