EU zaplatí za ubytování migrantů v hotelech na řecké pevnině

EU zaplatí za ubytování migrantů v hotelech na řecké pevnině

Řecké ministerstvo pro migraci schválilo plán přesunu 2380 migrantů z přijímacích středisek na východních ostrovech v Egejském moři do hotelů a ubytovacích středisek na pevnině.

Plán, který přichází v době, kdy evropské ekonomiky utrpěly obrovské ztráty v důsledku šíření koronaviru, organizuje Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) a OSN. Evropská unie uhradí tuto obrovskou sumu.Přesun 200 migrantů nad 60 let a jejich rodin spolu s 1 730 migranty, kteří byli již dříve nemocní se svými rodinami, začal dne 19. dubna a bude probíhat v průběhu dvou týdnů.

Během tiskové konference, která proběhla online, šéf řecké pobočky IOM Gianluca Rocac uvedl, že „hoteliéři mají zájem o ubytování migrantů na omezenou dobu, zatímco nadále probíhá program OSN pro uprchlíky.“

Rocca uvedl, že IOM se bude v následujících dvou měsících snažit zajistit ubytování pro 5 000 migrantů a dodal, že jedním z nejnaléhavějších problémů je pro migranty najít zaměstnání poté, co skončí koronavirová krize.

V současné době není zcela jasné, kolik budou přesuny a ubytování stát daňové poplatníky EU.

V době psaní tohoto článku nebyly zaznamenány žádné případy nakažení koronavirem COVID-19 v žádném z táborů na řeckých východních Egejských ostrovech Lesbos, Samos, Chios, Leros a Kos. Došlo však k šíření nákazy ve dvou táborech na řecké pevnině.

Řecké zdravotnické úřady v úterý oznámily, že více než 100 migrantů, kteří jsou ubytováni v hotelu na pevnině, bylo pozitivně testováno na koronavirus COVID-19.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*