EU se stala rukojmím George Sorose

EU se stala rukojmím George Sorose

George Soros už léta drží Unii ve svých rukou, zejména Evropskou  Komisi a stále více i Evropský parlament.

Letos na podzim se však události strašně zrychlily, protože mu zřejmě došla trpělivost a chce jednat rychle, což znamená, že chce smést zemi, v níž se v roce 1930 narodil, z cesty. (A bude-li to nutné, Visegrádskou skupinu s ní, i když věří, že po Slovácích a Češích Poláci ustoupí dřív, než bude nutné podniknout další kroky. Bohužel jeho důvěra v tuto chvíli není zcela neopodstatněná, i když Polákům stále bezvýhradně důvěřuji.)

Soros za poslední dva měsíce napsal tři články na stránky Project Syndicate – úroveň aktivity od „Dobrého samaritána“, kterou jsme nikdy předtím neviděli.V říjnu vyšel jeho první článek, ve kterém vysvětloval, že „rozhodnutí Evropského soudního dvora, že Maďarsko porušuje evropské právo, je vítězstvím základních hodnot ​​Evropské unie“. Svůj příspěvek zakončil slovy: „Vyzývám EU, aby podnikla právní kroky proti Maďarsku.“

Právě tady začal dávat pokyny vedoucím představitelům Unie, což nikdy předtím takovým tónem nedělal.

Ve jeho druhém díle dne 18. listopadu bylo jasné, že potřeboval dostatečnou odpověď plnou elánu, když vyšlo najevo, že Maďarsko a Polsko vznesly možnost veta.

V té době měl Viktor Orbán pocit, že nejlepším řešením je odpovědět na Sorosův úžasný a zaujatý článek také přímo v Project Syndicate. Redakční rada odmítla zveřejnit Orbánovu odpověď a skandálně to zdůvodnila tvrzením, že nezveřejňuje články, které neodpovídají jejich standardům, což je podle nich psaní, které by mělo urychlit dialog o jakékoli konkrétní otázce. Je jasné, že víceméně bez ohledu na to, co napsal, neměl šanci být publikován.

To už dávno přesahuje otázku svobody tisku: je to prostě politická pomsta a politická válka.

Mimochodem, rád bych zde poznamenal, že stojí za zmínku, že Project Syndicate je důležitým centrem nekonečně složité světové sítě vytvořené Sorosem – a za ní stojí globální elita. Zahájen v roce 1995, ústředí má v Praze, od roku 2019 měl 506 mediálních spojení ve 156 zemích.

Projekt Syndicate je samozřejmě podporován nadací Open Society Foundation, stejně jako nadací Zeit Stiftung a, což je zajímavé, nadací Billa a Melindy Gatesových. (Spojení mezi Gatesem a Sorosem, zejména v době epidemie koronaviru a spuštění celosvětové vakcíny, je typem elitního partnerství, které není překvapivé, ale přesto alarmující).

Ale teď přichází poslední Sorosův článek, který slouží jako třetí v řadě za necelý měsíc. Před několika dny navrhl, že maďarská a polská veta by mohla být překonána tím, že se ostatních 25 zemí dohodne na postupu posílené spolupráce při rozdělování peněz, a obě země Polsko a Maďarsko tak budou ze spolupráce vynechány – což by v případě, že by to EU udělala, podle mého názoru učinilo jejich členství v EU nadbytečným.

A – jaká náhoda – po zveřejnění článku němečtí politici zcela náhodou navrhli právě toto řešení, aby vyřešili současnou krizi a patovou situaci. To jsou jistě podivuhodné náhody, ale nějak tomu nemůžu uvěřit.

Spíše jsou Maďaři spolu s Poláky vystaveni pekelnému vydírání. Je ostuda, že vedoucí představitelé v Bruselu a hlavy vlád, včetně Angely Merkelové, podlehli vůli globalistické elity na tuto úroveň.

Ale Viktor Orbán, Judit Varga a ostatní – jako jejich slavný básník Sándor Petőfi – nesmlouvají.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “EU se stala rukojmím George Sorose

  • „Kdo je lhář, ne-li ten, kdo popírá, že Ježíš je Kristus?
    To je ten Antikrist, který popírá Otce i Syna. “

    /1. list sv. Apoštola Jana 2. cap. v.22/

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*