EU odsouhlasila uvalení nových sankcí proti Krymu.

EU odsouhlasila uvalení nových sankcí proti Krymu.

Šéfka zahraniční politiky EU uvedla, že Brusel se dohodl na uvalení nových sankcí proti Krymu s důrazem, že blok neuzná sjednocení Krymu s Ruskou federací.

 

Federica Mogherini to oznámila v pondělí po prvním zasedání EU-Ukrajinské Rady v hlavním městě Evropské unie Bruselu.

Nové sankce, které budou oznámeny 18. prosince budou údajně obsahovat zákaz pro firmy EU investovat v regionu a také zákaz obchodu s průzkumnými technologiemi na ropu a zemní plyn.

Komisařka EU pro zahraniční politiku a bezpečnost Federika Mogherinová
Komisařka EU pro zahraniční politiku a bezpečnost Federika Mogherinová

Kromě toho, Mogherini uvedla, že v průběhu jednání rada EU potvrdila, že nemá nikdy v plánu uznat integraci Krymu s Ruskou federací.

Představitelé Krymu vyhlásili nezávislost na Ukrajině 17. března a oficiálně požádali, aby se Krym stal součástí Ruska po referendu, které se konalo o den dříve, ve kterém 96,8 procenta účastníků hlasovalo ve prospěch odtržení. Volební účast v referendu činila 83,1 procenta.

Opětovné sjednocení vyvolalo pro-ruské protesty ve východních oblastech Ukrajiny. Západem podporovaná vláda v Kyjevě zahájila v polovině dubna vojenské operace, aby protestující umlčela.


Násilí se ještě zintenzivnilo poté, co východní regiony Doněck a Lugansk také uspořádaly místní referenda, v nichž odhlasovali jejich obyvatelé drtivou většinou nezávislost na Ukrajině.

Podle nově zveřejněného dokumentu ze strany OSN, bylo v konfliktu zabito více než 4700 civilistů a více než 10.000 dalších bylo při násilí zraněno.

Kyjev a pro-ruské síly se nedávno dohodly na zastavení bojů v souladu s podmínkami příměří zprostředkovanými Ruskem.

 

zdroj : http://www.presstv.ir

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články