EU: Nejnovější sankce proti Rusku vejdou v platnost v pátek

EU: Nejnovější sankce proti Rusku vejdou v platnost v pátek

Hlava Evropské komise Herman Van Rompuy potvrdil, že EU uvalí nové kolo sankcí proti Rusku 12. září. Ekonomické sankce se údajně zaměří na ruskou energii, finance a zbrojní průmysl.

Nové omezení vstoupí v platnost poté, co bude obsah sankcí zveřejněn v pátečním úředním věstníku Evropské unie.

Herman Van Rompuy
Herman Van Rompuy

EU přidá na seznam dalších 24 jedinců, kteří budou mít zákaz cestovat do zemí EU a dojde k zmrazení jejich majetku. Ruští vůdci a podnikatelé, stejně jako politici v Krymu a Donbassu budou také přidáni na černou listinu.

Podle oficiálního dokumentu, EU zastaví služby, které Rusko potřebuje k těžbě ropy a plynu v Aktidě a k projektům těžby břidlice.

Tři ruské velké energetické společnosti a tři největší obranné subjekty v zemi, budou mít omezené zvyšování dlouhodobého dluhu na evropských kapitálových trzích, uvedl Rompuy.

Pěti hlavním ruským státním bankám budou zakázány jakékoliv dlouhodobé půjčky (více než 30 dní).

Hlavní ruské obranné firmy budou vyloučeny z refinancování dluhu a EU jim rovněž zakáže vývoz jakýchkoliv technologií, které jsou považovány za vojenské „dvojího užití“.

Sankce vejdou v platnost, i když se členové Evropské komise dohodli na jejich pozastavení v souladu s pokrokem na Ukrajině. Příměří bylo dohodnuto mezi ukrajinskou vládou a povstalci na východě 5. září.

Pokud se situaci v zemi dá věřit, Evropská komise a diplomatické služby EU budou požadovat změnu, nebo zrušení sankcí a to buď částečně nebo v plné výši,“ řekl Van Rompuy, kterého citovala ITAR-ITASS.

Mediální zdroje naznačují, že firmy jako Gazprom Neft, Rosněft a Transněft budou všechny spadat do pátečních sankcí.


Gazprom Neft je dceřina společnost ruského gigantu Gazprom.

Ruští představitelé již uvedli, že Rusko bude reagovat na západní sankce stejnou silou. Minulý týden premiér Dmitrij Medvěděv dokonce prohlásil, že zvažují možnost o uzavření ruského vzdušného prostoru pro evropské letecké společnosti.

zdroj : http://rt.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*