Establishment viní Facebook z vítězství Trumpa

Establishment viní Facebook z vítězství Trumpa

Facebook je zodpovědný za vítězství Donalda Trumpa, podle tiskové agentury Associated Press (AP):  

Facebook byl obviněn z možného ovlivnění prezidentské volby podporou falešných zpráv na sociální síti, která je stále více důležitým zdrojem informací pro Američany.

AP neuvedla žádné konkrétní případy těchto údajných zpráv, kterými by doložila své tvrzení.

Trump prohlásil, že sociální média hrála důležitou roli v jeho kampani.

Deník USA Today:

Trump, který odhaduje, že jej následuje 28 lidí na Facebooku, Twitteru a Instagramu, hovořil o sociálních médiích v nedělním pořadu 60 minut v rozhovoru s Leslie Stahl a uvedl, že sociální média byla klíčovým faktorem v porážce jeho demokratické soupeřky Hillary Clintonové.

Donald Trump často používá Facebook a Twitter k boji proti lži a k útokům proti svým nepřátelům.

„Když o mne někdo uvede špatný příběh, nebo když zveřejní nepřesný příběh, nebo když někdo jiný, než vy – síť, nebo kdokoli, protože samozřejmě, CBS by nikdy nic takového neudělala, že? Mám metodu jak proti tomu bojovat,“ uvedl Trump během rozhovoru.

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg odmítá tvrzení, že by jeho síť zveřejňovala „falešné“ příběhy, které by pomohly k vítězství Donalda Trumpa ve volbách.

„Z veškerého obsahu na Facebooku, více než 99% toho, co lidé vidí, je autentické. Pouze velmi malé množství jsou falešné zprávy a hoaxy. Tyto falešné zprávy, které existují, nejsou omezeny na partyzánský pohled, nebo dokonce na politiku. Celkově je extrémně nepravděpodobné, že by tyto falešné zprávy změnily výsledek těchto voleb na jednu, nebo druhou stranu,“ uvedl Zuckerberg v příspěvku na Facebooku.

Tyto „falešné zprávy“ se především skládají z příběhů Trumpových soupeřů.

Mike Caulfield jako příklad uvedl falešný příběh zveřejněný deníkem Denver Guardian. Jednalo se o „Agent FBI podezřelý v kauze úniků e-mailů, byl nalezen mrtev ve zjevné vraždě-sebevraždě,“ sdílen na Facebooku 568.000 krát.

„Tento falešný příběh je jedním z tisíců falešných novinových zpráv, které cirkulují na Facebooku, nebo jiných stránkách v tomto volebním cyklu, podle vyšetřování portálu Buzzfeed News,“ píše Denver Post.

„Abychom to uvedli do souvislosti, pokud to porovnáte se špičkovými příběhy z Boston Globe, Washington Post, Chicago Tribune, a LA Times, měly jen 5% sledovanost oproti článku pocházejícího z falešných informací, které silně naznačovaly, že demokratická prezidentská kandidátka zavraždila manžela a ženu a pak zahladila stopy,“ píše Caulfield.

Co se týče invaze do Iráku v roce 2013, Bushovi neokonzervativci běžně používali tisk k šíření lží o zbraních hromadného ničení a o iráckém napojení na al-Kájdu. Judith Miller z The New York Times se specializuje na psaní příběhů šířících neokonzervativní propagandu.

Je zde přehlíženo něco jiného. Týden po týdnu, stále méně a méně lidí hledají své zprávy na webových stránkách založených establishmentem. Média establishmentu jsou již méně populární než Kongres.

 

(Anotherdayintheempire/svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Establishment viní Facebook z vítězství Trumpa

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*