Eritrejský migrant, který vytlačil 8leté dítě před vlak ve Frankfurtu, nepůjde do vězení

Eritrejský migrant, který vytlačil 8leté dítě před vlak ve Frankfurtu, nepůjde do vězení

Eritrejský migrant, který minulý rok vytlačil 8leté dítě na vlakovém nádraží ve Frankfurtu před přijíždějící vlak, nebude odsouzen, protože má psychiatrické problémy, ale jedna z jeho obětí věří, že muž přesně věděl, co dělá.

Eritrejský muž, čtyřicetiletý Habte Araya, který byl jednou použit v kampani v roce 2017 na podporu „úspěšné integrace“ švýcarskou agenturou, se omluvil za své jednání u soudu prostřednictvím svého právníka, ale nebyl přítomen.V červenci roku 2018 Araya vytlačil 40letou matku a jejího osmiletého syna na koleje. Matce se během incidentu v roce 2018 podařilo střetu uniknout, ale její syn byl zasažen a zabit. Matka ho už nedokázala zachránit.

Araya ze scény uprchl, ale svědci a policista, který byl mimo službu, ho pronásledovali, což jim umožnilo zadržet ho brzy po zločinu.

Araya, nejenže vytlačil obě oběti na trať, ale poté, co to udělal, se zaměřil také na 78letou bývalou učitelku Gerlindu S. a pokusil se jí také vytlačit na koleje. To se mu však nepodařilo.

Přestože byl Araya označen za psychicky nemocného, Gerlinde S. řekla německému zpravodajskému kanálu Bild: „Je pro mě těžké to přijmout. Mám dojem, že tento akt byl velmi plánovaný. Pachatel si vybral lehké oběti. A co je zvláště patrné, je to, jak byl útěk naplánován. Utekl z města a musel si vybrat platformu 7, protože odtud je velmi snadné uniknout. Také si musel vybrat vhodný čas, aby mohl prchnout přes koleje.

Důchodkyně utrpěla hlubokým psychickým traumatem nejen kvůli zážitkům blízkým smrti, ale také kvůli tomu, že byla přítomna, když chlapec přišel o život před svou matkou. Křik matky popsala jako nesnesitelný.

„Chtěla bych říct, že to byla nejhorší zkušenost, jakou jsem kdy zažila, a můj život je už docela dlouhý. Už je to rok a já na sobě musím tvrdě pracovat. Ale od mé rodiny jsem se dočkala hodně povzbuzení a také chodím na terapii. Ale vždycky to bude pro mě problém, co se stalo, “řekla.

„Je mi to velmi líto,“ citoval Arayaův právník svého klienta. Otec zavražděného chlapce však omluvu odmítl.

„Můj klient nepřijme omluvu, protože neexistuje omluva za to, co se stalo,“ řekl právník chlapcova otce u soudu.

Podle předběžné psychiatrické zprávy muž z Eritreje není trestně odpovědný kvůli své duševní chorobě, takže vůbec nebyl obviněn, státní zastupitelství se však snaží dosáhnout ho dlouhodobě umístit do psychiatrické léčebny, protože je považován za nebezpečného.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*