Erdogan označil Izrael za „teroristický stát“, který chce vyvolat na Středním východě válku

Erdogan označil Izrael za „teroristický stát“, který chce vyvolat na Středním východě válku

Turecký prezident obvinil Izrael z používání zbytečné agrese v Sýrii a z vtahování celého regionu do rozsáhlé války.

V rozhovoru s BBC Arabic, Recep Tayyip Erdogan řekl, že Izrael „zasévá strach a tlačí Střední východ směrem k válce.“

Agentura Sputnik uvedla: Turecký vůdce také odsoudil izraelský útok na Sýrii, ke kterému došlo před pár dny a nazval jej útokem na svrchovanost obléhaného národa, který je nyní již sedm let ve válce.Erdogan rovněž kritizoval rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa o stažení z íránské jaderné dohody, informovala agentura Ynetnews.com.

Erdogan neustále kritizuje nedávné akce jak USA, tak Izraele. Minulý týden řekl stanici CNN, že stěhování amerického velvyslanectví do Jeruzaléma bylo „obrovskou chybou“. Zopakoval svou pozici, že „východní Jeruzalém je hlavním městem Palestiny,“ a že „když bude založen Palestinský stát,“ turecké velvyslanectví se tam otevře.

Podle Erdogana Trumpovo rozhodnutí dále diplomaticky izoluje USA. Řekl, že uznání Jeruzaléma jako izraelské hlavní město bude USA stát „ztráty spojenců“.

Koncem března turecký vůdce „silně“ odsoudil „nelidský útok“ izraelských vojáků na neozbrojené palestinské demonstranty na hranici pásma Gazy den poté, co izraelské armáda zabila dalších 16 neozbrojených palestinských demonstrantů. Od 13. května stoupl počet obětí na 53, včetně starších lidí, dětí a novinářů.

„Slyšeli jste nějaké pozoruhodné námitky vůči masakru Izraele, ke kterému došlo včera v Gaze od těch, kteří kritizují operaci v Afrinu? Zeptal se Erdogan během svého prvního projevu v Istanbulu dne 31. března, když odkazoval na tureckou vojenskou invazi proti Kurdům v severní Sýrii.

Netanyahu už roky na Twitteru obviňuje Erdogana, že „bombardoval civilní obyvatelstvo bez rozdílu.“

V projevu před příznivci v provincii Adana, Erdogan řekl izraelskému předsedovi vlády:

„My (Turecko) řešíme teroristy. Ale vy nejste znepokojeni teroristy, protože jste teroristický stát,“ citoval jej portál Hurriyet.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Erdogan označil Izrael za „teroristický stát“, který chce vyvolat na Středním východě válku

  • Izrael = USREAL a USA ho mají jako nástroj trvale udržitelné války na Blízkém východě, aby kšefty se zbraněmi rostly a aby bylo snadné likvidovat ty, kteří nechtějí USA poslouchat při kontrole obchodu s ropou.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*