Ekonomika je prý v kondici, ale živnostníci skomírají či končí

Ekonomika je prý v kondici, ale živnostníci skomírají či končí

Ekonomice se z pohledu celkových čísel, tedy těch co nám servíruje servilní Česká televize, daří slušně. Velké a střední podniky nestíhají výrobu. Totéž však nelze říci o živnostenském podnikání. Naopak, živnostníci v Česku skomírají. Potvrzují to nejnovější analytická data úvěrového registru CRIF – Czech Credit Bureau.
Přitom ještě před pěti lety se nově zaregistrovalo 80 tisíc fyzických osob podnikatelů, tedy o zhruba třetinu více než minulý rok. Nejvíce živnostníků ubylo v Moravskoslezském kraji.

Rok co rok se také zvyšují počty zbankrotovaných živnostníků. Loni jich už osm tisíc muselo hledat poslední záchranu před věřiteli v podobě bankrotu, což bylo meziročně o čtyři procenta více.

S truhlařinou praštil, jde raději do továrny

To je řeč, která je mezi živnostníky i ve městech slyšet až příliš často. Práce by byla, ale spousta odběratelů neplatí. A je jedno, zda je odběratelem firma, jiný živnostník, nebo spotřebitel.

Buď se zákazníci vyrovnají s mnohaměsíčním zpožděním, nebo se vykrucují, že to či ono není, jak by mělo být, třeba že dokončený rodinný dům nebyl zameten, jak například oznámil důvod pro nezaplacení deseti procent celkové sumy jistý podnikatel stavbařům z České Lípy.


Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*