EET ano či ne? Kontrolou nad penězi lidí to v Itálii začalo … teď se řítí do propasti !

EET ano či ne? Kontrolou nad penězi lidí to v Itálii začalo … teď se řítí do propasti !

Elektronická evidence tržeb (EET) je v České republice v poslední době jedním z hlavních témat politických a ekonomických diskusí. Není to plán absolutní kontroly nad penězy občanů? Jak to funguje po zavedení kontrol v Itálii ?

Elektronická evidence tržeb (EET) je v České republice v poslední době jedním z hlavních témat politických a ekonomických diskusí. Jaký bude dopad uskutečnění Babišůva nápadu mimo jiné podporovaného premiérem Sobotkou?

eet-italie

Není to náhodou plán absolutní kontroly nad penězy občanů, který má mimo jiné za úkol zlikvidovat něčí konkurenci v podobě malých a středních podnikatelů ?

Je to hra s osudy lidí, kteří v podstatě od státu nechtějí nic, než aby je nechal žít a pracovat.

A JAKPAK SE ASI VEDE PO ZAVEDENÍ RŮZNÝCH KONTROLNÍCH OPATŘENÍ LIDEM V ITÁLII ?

JE MOŽNÉ SE POUČIT A PŘEDEJÍT KATASTROFÁM U NÁS ?

REFORMY

Začíná to s registrem a pokračuje to dalšími reformami … co třeba důchodová reforma ?

V itálii důchodová reforma s nástupem technické vlády vyprodukovala 40% mladickou nezaměstnanost … lidé mohou odejít do důchodu někde v 70ti, tím pádem se neuvolňují pracovní místa a nová se kvůli celostátnímu úpadku netvoří. Mnozí se tedy důchodu ani nedožijí a stát ušetří !!! Nehledě na to , že vznikla také skupina obyvatel, kteří zůstali úplně bez prostředků ( ti co měli odejít do důchodu v době důch. reformy a bylo jim to znemožněno).

OBCHOD

Již třetí po sobě jdoucí pokles obchodu, nejkatastrofálnější za posledních šest měsíců. Podniky i nadále “ stahují rolety ” , 5800 jich trvale ukončilo svou činnost a maloobchodní prodej klesl o 1,4%.

Itálie se řítí stále hlouběji do propasti této hospodářské krize a obchod je i nadále hlavním terčem.

Malé obchody ztratily 2,5% svého obratu, zatímco v posledním roce obchodů 5800 bylo zrušeno: 750 byly obchody s potravinami, u 1402 činnost byla zaměřena na prodej módních doplňků, obuvi a textilního zboží a 518 byly novinové stánky.

Údaje ISTAT (italský státní statistický úřad): maloobchodní prodej v září, byly nižší o 0,6% ve srovnání se srpnem a o 1,4% v referenčním roce jejich výpočtu. Naše ekonomika je i nadále zablokována, protože není žádný nárůst poptávky, a to je předzvěstí, že krize obchodu bude pokračovat ve stále více katastrofální formě.

http://www.ilpopulista.it/news/30-Novembre-2016/7468/per-il-commercio-terzo-calo-consecutivo-il-piu-disastroso-negli-ultimi-sei-mesi.html

PODNIKATELÉ

Podnikatelé se zadlužují u bank aby mohli platit daně .

Asociace malých a středních podniků (Unimpresa) nahlašuje vážnou situaci, v níž se nacházejí mnozí obchodníci a nuceni si půjčit peníze od bank na to aby mohli zaplatit daně v listopadu a prosinci.

Listopad a prosinec jsou měsíce, které se stanou pravděpodobné osudnými pro mnoho malých podnikatelů: Unimpresa nahlašuje tuto situaci díky průzkumu zahrnujícího 110 tisíc podniků. V důsledku vysokému daňovému zatížení na konci roku mnozí obchodníci jsou nuceni se zadlužit u banky, aby mohli zaplatit všechny své závazky vůči státu. Stát nešetří nikoho a dokonce ani ty, kteří neměli v posledních měsících zisky: také společnost, která neměla žádný zisk, nebo je dokonce ve ztrátě, je nucena platit až do posledního “ halíře ” daň.

Na vrcholu seznamu nejvíce zatěžujících daní jsou IRAP – regionální daň z výrobních činností, Irpef – daň z příjmu fyzických osob, Ires – daň z příjmů právnických osob a IMU- Obecní jednotná daň z nemovitostí. Podle údajů asociace Unimpresa, 68.700 podnikatelů bude žádat o půjčku v bance, což se týká téměř 70% členů sdružení.

http://www.ilpopulista.it/news/29-Novembre-2016/7598/unimpresa-gli-imprenditori-si-stanno-indebitando-per-pagare-le-tasse.html

PLATBY V HOTOVOSTI

Zákon o stabilitě za rok 2016 (zákon 208/2015) zavádí s účinností od 1. ledna 2016 zvýšení limitu pro platby v hotovosti: zvýšil se z 999,99 EUR na 2,999.99 EUR.

Pro ty, kteří uskuteční platby v hotovosti překračující stanovený limit, dojde ke správní sankci, která může kolísat: mezi 1 a 40 procenty z placené částky, v případě, že placená částka se pohybuje mezi 3,000.00 € a 50,000.00 € ; mezi 5 a 40 procenty z placené částky, jestliže je částka vyšší než 50,000.00 €.

http://www.ecnews.it/pagamento-in-contanti-dei-canoni-di-locazione-di-abitazioni/

Pozn. autora: v praxi jestliže dostanete od babičky peníze na auto, které šetřila celý život do slamníku, máte smůlu. Porušujete zákon proti praní špinavých peněz! A to byl do konce minulého roku limit do 1000 € !!! I když se vejdete do stanoveného limitu 3000 € tak vás stejně budou prověřovat. Platí zde totiž zákon, že stát může kontrolovat vaše transakce a porovnávat je z vašimi zisky … protikorupční zákon !

Nepřipomíná vam to náhodou něco ?

Není náhodou snížení daní nejspolehlivější způsob jak naplnit státní pokladnu a aby se vyplatilo platit daně i těm co dříve neplatili … ?
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “EET ano či ne? Kontrolou nad penězi lidí to v Itálii začalo … teď se řítí do propasti !

  • Výzva podnikatelům: „Vy, kteří jste připojeni na ten nesmysl EET, zaveďte si položku 1 Kč, kterou si nazvete jakkoliv a v každou celou hodinu v době špičky několik těchto účtenek odešlete do EET“. Pravděpodobně se to pak Babišovi zhroutí a vy tak dáte najevo, že s tím nesmyslem nesouhlasíte.
    Babišova úvaha, že to přinese do rozpočtu 18 miliard, je naprosto zcestná. Není podložená ničím. I kdyby byla správná analýza, že jsou úniky v šedé ekonomice 18 miliard, neznamená to, že se s EET vybere o tuto čásku víc. Ti, kteří krátili tržby buď skončí s podnikáním, nebo si najdou jiný způsob, jak neplatit daně.

  • Nepoctivých podnikatelů máme spousty, protože už přes 20 let byli hájeni , protože tvořili voličskou základnu ODS. Ten podnikatel, kterému se daří a dovede to vykázat tak, že platí minimum to je geroj. A takových máme hodně. Babišovi nějak nefandím, ale nemám ráda když někdo tzv. chytračí např. že nepřihlašují své zaměstnance, nebo vyplácí na ruku minimální mzdu a zbytek na ruku jen, aby za ně odváděli minimum. Kdo se zastává těchto pracovníků, kteří jsou de facto vykořiisťováni hlavně ti, kteří nejsou vůbec přihlášeni a nemají nárok na dovolenou, nemocenskou a musí si platit zdravotní a sociální sami. Většina lidí toto ví a myslím, že ve vládě k tomuto problému žádný politik nepřihlížel. A na těch dokladech je jméno obsluhujícího a tak mnozí z podnikatelů, kteří nemají pracovníky přihlášené je budou muset přihlásit. A proto hned zdražují, aby jim samotným neklesly zisky na které jsou zvyklí.

  • Babiš se odkopal. Původně tvrdil, že nejde o to, aby mohl šmírovat a případně likvidovat konkurenci svých firem, ale o zamezení úniků v šedé ekonomice. Nakonec navrhl, aby ti, kteří zpravidla nepřiznávají příjmy, byli od EET osvobozeni. Oni ho ti malí nezajímají. Pro Babiše je důležité kontrolní hlášení k DPH, díky kterému má informace o tom, s kým obchoduje jeho konkurence a EET je doplněk, přes který bude tlačit na neposlušné.

  • Neco tak stupidniho jsem uz davno necetl. Italie se riti do propasti, protoze se vzdala Liry, kde mohla ridit svou inflaci. EET konci s podvody a prinese penize do statni kasy. Nechapu, jak muze byt nekdo proti ferovemu vyberu dani a kontrole zdaneni. Je to absurdni divadlo opozice pro blbouny a podvadejicich podnikatelu, kteri nebudou moci stat dal okradat a podvadet. Proto ten poprask. Pamatujme si o volbach, kdo byl proti EET v parlamentu, kdo delal nejvetsi problemy.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*