Džihádisté islámského státu kradou krev od civilistů

Džihádisté islámského státu kradou krev od civilistů

Jako by hnusné zločiny islámského státu nebyly již tak dost hrozné, tito islámští nájezdníci přidali další nemyslitelnost na svůj seznam poprav, znásilňování mladých dívek, žen a chlapců; volání po globálních útocích proti Západu a Izraeli; házení homosexuálů ze střech budov, nařizování vražd zdravotně postižených dětí a dětí narozených s Downovým syndromem.

Nejnovější krutostí islámského státu, ve snaze udržet síly v bojové pohotovosti, je krást krev od civilistů. Bojovníci islámského státu obtěžují lidi v ulicích, vtrhávají do jejich domovů a nutí je, aby darovali svou krev pro zraněné džihádistické válečníky, takže mnoho z nich vykrvácí a umírá na ulicích.

„Bojovníci islámského státu kradou krev od civilistů“ napsal deník New York Post 9. června 2016:

Bojovníci islámského státu se zoufale snaží udržet ve městě Fallúdža, tváří v tvář proti drtivé síle osvobozeneckých sil, a doslova kravou krev od civilistů, aby tak mohli léčit své zraněné, řekl svědek deníku FoxNews.com.
Mezitím, co se vzpamatovávají z měsíců trvajícího obléhání a čelíc síle 20.000 iráckých vládních vojáků, Iránem podporované milici a civilnímu obyvatelstvu vnímajícímu blížící se svobodu, černě odění okupanti města asi 40 mil západně od Bagdádu, se uchýlili k nemyslitelnému. Bojovníci islámského státu obtěžují lidi na ulici a v jejich domovech a nutí je, aby darovali svou krev pro zraněné bojovníky a nechávají je v mnohých případech vykrvácet a umírat na ulicích, řekl svědek žijící ve městě deníku FoxNews.com.

„Islámský stát má nyní velký počet zraněných bojovníků, a zoufale touží po krvi,“ uvedl íránský zdroj. „Mnoho civilistů nemohlo dostat jídlo ani dvakrát denně, po dlouhou dobu, takže jsou velmi nemocní a slabí.“

Irácké síly se snaží dobýt město, aniž by zhoršily narůstající humanitární krizi, podle informací vojenských činitelů. Jejich snaha osvobodit město po městu a dům po domu je zpomalována kvůli teroristické armádě, které oslabuje jejich palebnou sílu.

„Islámský stát používá mnoho odstřelovačů a spoustu IED (improvizovaných výbušnin),“ řekl kpt. Omar Nazar, vedoucí elitní jednotky irácké divize Emergency Response deníku FoxNews.com. „Zmocnili se mnoha domovů a přesunují kolem civilisty, které používají jako lidské štíty.“

Vládní síly, podporované americkými nálety, prorazily do tří obvodů islámského státu, převzaly kontrolu nad hlavní městskou nemocnicí a klíčovým mostem přes řeku Eufrat a zabily oblastního velitele islámského státu Abu Amir Ansaniho. Čím blíže se irácké síly dostávají k osvobozování měst, tím je armáda černě oděných teroristů zoufalejší.

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*