Duhově zbarvená socha BLM v Budapešti byla zbourána během 24 hodin

Duhově zbarvená socha BLM v Budapešti byla zbourána během 24 hodin

Duhově zbarvená socha na počest Black Lives Matter, která byla vztyčena v maďarském hlavním městě Budapešti, byla do 24 hodin poničena a pak zdemolována.

Památník byl předobrazem sochy Svobody s nápisem „Black Lives Matter“ na desce.

Socha měla zůstat na místě dva týdny do 14. dubna, ale po odhalení v devátém budapešťském obvodu se okamžitě stala terčem útoku.

Prorodinní aktivisté označili pomník za „protievropský, protibílým, protiheterosexuální a protikřesťanský symbol“ a během 24 hodin byl třikrát různě napaden, polit barvou a nakonec stržen.Policie později zatkla členy organizace Legie Hungaria za jejich roli při ničení památníku.

Podle tvůrce památníku Pétera Szalaye bylo jeho poselství neutrální.

„Není to věc, která by mluvila proti oběma stranám. Není v něm žádné tvrzení, že Black Lives Matter nebo tohle je pro-homosexuální. A neexistuje žádná zpráva, že BLM je špatné,“ řekl Daily News Hungary.

Výměna sochy se neplánuje.

„Black Lives Matter a jeho spojenci z Antify jsou proslulí znesvěcováním a strháváním soch velkých mužů, kteří představují civilizaci, kterou jsou odhodláni zničit, včetně George Washingtona, Thomase Jeffersona, Abrahama Lincolna, Kryštofa Kolumba a mnoha dalších,“ píše Dave Blount. „V Maďarsku BLM sklidilo, co zaselo.“

Podobný osud postihl i LGBT památník, který se nacházel v polském hlavním městě Varšavě poté, co byl v roce 2012 vztyčen a před jeho trvalým odstraněním v roce 2015 neustále vandalizován.

Maďarský premiér Viktor Orbán si v neochvějně křesťanské zemi pěstuje podporu pro svou snahu bránit posvátnost rodiny tváří v tvář přebujelému progresivismu v jiných evropských zemích.

Loni v prosinci Maďarsko schválilo ústavní změnu, která potvrzuje právo dětí identifikovat se se svým rodným pohlavím a definuje manželství jako manželství mezi mužem a ženou.

Orbán tvrdil, že úbytek původního obyvatelstva v Evropě představuje „nemoc“, a dohlížel také na program, který měl nabídnout výrazné finanční pobídky pro vlastní domorodé občany země, aby měli děti, a poskytl půjčky ve výši 30 600 eur manželským párům, které mají tři a více dětí, jež jsou po narození třetího dítěte zcela odpuštěny.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*