Díky Trumpově tvrdé hraniční politice se migranti vzdávají a vracejí se domů

Díky Trumpově tvrdé hraniční politice se migranti vzdávají a vracejí se domů

Tvrdý postoj amerického prezidenta Donalda Trumpa o imigraci vyhrál, jelikož se migranti shromážděni na americko-mexické hranici začali vracet zpět.

Tisíce přistěhovalců, kteří přišli na americko-mexickou hranici v masivních organizovaných karavanách, se začali vzdávat a nepočítají se vstupem na území USA díky konfrontaci s tvrdým postojem Trumpa a pevné ruce při kontrole hranic, píše deník New York Times.Přibližně 6 000 přistěhovalců odcestovalo na hranice USA a odmítlo nabídku Mexika získat status uprchlíka ve snaze získat lepší životní podmínky. Zatímco karavana putovala napříč Mexikem, bylo hlášeno několik případů obchodování s dětmi, pašování drog a další trestné činnosti.

Sny migrantů o snadnějším přístupu k lepšímu životu byly rozptýleny, jelikož musí čelit přísným omezením počtu lidí, kteří mohou denně žádat o azyl a zvýšené kvalifikační úrovni, tvrdí deník New York Times. Nově zavedená pravidla nyní požadují, aby žadatelé o azyl čekali v Mexiku po celou dobu průběhu jejich případu u soudu, což za určitých okolností může trvat i roky.

Od  doby, kdy první organizovaná karavana dosáhla hranice v listopadu 2018, asi 1 000 migrantů změnilo svůj názor a nakonec se rozhodli usadit se v Mexiku, přijali pracovní povolení, zatímco dalších 1 000 migrantů se rozhodlo, že budou mexickými úředníky přepraveni zpátky do své rodné země. Ještě nedávno naplněný 2 500 migranty, uprchlický tábor v Tijuaně, Mexiku, se uzavřel, protože se jejich počet zmenšil na méně než 200, tvrdí New York Times.

Mexičtí úředníci tvrdí, že tyto statistiky zřejmě potvrzují, že mnozí žadatelé o azyl nepotřebují zoufale ochranu – na což Trump opakovaně upozornil.

„Co se stalo, je, že mnoho lidí přišlo za dobrodružstvím a pokoušelo své štěstí,“ řekl Cesar Palencia, šéf migrační služby v Tijuaně. „Když si uvědomili, že je těžké hranice překročit a že podmínky v Mexiku jsou také obtížné, rozhodli se vrátit domů.“

Migranti přicházející na hranice žijí ve špíně, spí ve stanech a provizorních přístřešcích. Po vzpouře ve městě Piedras Negras musely mexické úřady podle zprávy Wall Street Journal rozpustit skupinu 1 400 středoamerických přistěhovalců. Příliv nežádoucích sousedů vyvolal násilné reakce místních obyvatel, kteří údajně migranty napadali a ohrožovali.

Po celou dobu se tisíce migrantů – často celých rodin – pokoušelo překročit hranice nelegálně, přičemž využívali mezer ve fyzické hraniční překážce. Dne 11. února agenti americké pohraniční stráže zadrželi neuvěřitelných 1 800 rodičů a dětí, kteří nelegálně překročili hranici – nejvyšší zaznamenaný počet zadržených nelegálních osob za jediný den.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*