Dick Cheney: Válka z Iránem je nevyhnutelná !

Dick Cheney: Válka z Iránem je nevyhnutelná !

Dick Cheney

Bývalý americký viceprezident Dick Cheney prohlásil, že vojenská akce proti Iránu je pravděpodobně nevyhnutelná, aby se zastavil vývoj  iránského jaderného programu. Potvrdil to v televizní stanici ABC, kde hovořil s Georgem Stephanopulosem. Uvedl, že jediný problém bude dosáhnout vojenské intervence v krátkém časovém horizontu.

„Velmi pochybuji, že bude jakékoliv diplomatické vyjednávání efektivní a bude skutečně nevyhnutelné se uchýlit k vojenské akci, “ dodal. „Nevěřím, že by vládní úředníci mohli vyjednat dohodu. “

Cheney také uvedl, že vojenská intervence by sloužila hlavně k tomu, aby Irán zastrašila a postavila USA do lepší vyjednávací pozice, než je dnes.

Právě Cheney byl klíčovým architektem americké invaze do Iráku v roce 2003, v které bylo dle odhadu zabito více než milión lidí. Dle leaksource.wordprress.com a mnoha jiných zdrojů americké a jiné země, které se invaze účastnili profitovali neuvěřitelné zisky. Některé zdroje uvádějí, že korporace vydělali více než 138 miliard dolarů.

KRB, která byla dříve známá jako Kellogg Brown and Root a byla dceřinou společností Halliburtonu, které šéfoval právě Dick Chesney, získala díky válce v Iráku minimálně za  39.5 miliard dolarů federálních zakázek týkajících se války v Iráku za posledních 10 let.

Analytik Stphen Lendman prohlásil že : „Sankce a vojenské hrozby Washingtonu vůči Iráku jsou jen záminkou na změnu režimu kvůli nezávislosti  a suverénnosti Iránu.“

„Amerika netoleruje nezávislé vlády, “ uvedl Lendman.„Irán je suverénní a nezávislý , tudíž USA usiluje o zavedení jejich prozápadní  a loutkové vlády.

„Iránský nukleární program je absolutně mírový a Amerika to ví, Izrael to ví, Evropští lídři to ví, MAAE to ví, všichni to ví,“ dodal Lendman.

zdroj : presstv.ir  překlad : svobodnenoviny.eu

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*