„Dětský žadatel o azyl“ ubodal norského občana ve venkovském supermarketu

„Dětský žadatel o azyl“ ubodal norského občana ve venkovském supermarketu

Afgánský žadatel o azyl byl zatčen poté, co ubodal k smrti 18letého norského pokladníka při zdánlivě náhodném útoku, zatímco pracoval v obchodě ve svém malém venkovském městě.     

Policie byla k incidentu zavolána těsně před 22 hod. do supermarketu Coop ve Vadsø, oznámily místní média s tím, že oběť Håvard Pedersen byla nalezena s řezy na krku a byla prohlášena za mrtvou krátce poté, co na místo přijela záchranná služba.S pomocí soukromé lodě poté, co podezřelý skočil do moře, policie zatkla 17letého Afghánce těsně před 8 hod. ráno.

Na tiskové konferenci ve Vadsø, která má populaci pouhých 5.064 lidí, policejní prokurátorka Ylva Helen Kvikstad uvedla, že podezřelý přišel do Norska v roce 2015 jako nezletilý bez doprovodu a dostal povolení k přechodnému pobytu.

„Pokud vím, nebylo u něj žádné probíhající rozhodnutí o deportaci,“ řekla a dodala, že podezřelý „se zdá být v pořádku, kromě těchto velmi vážných obvinění, kterým čelí.“

Vražda vyvolala diskuzi na sociálních sítích, podle regionálních novin Adresseavisen, které informovaly, že rodina oběti věří, že je důležité nezaměřovat se na skutečnost, že 17letý podezřelý vrah není Norem.

Právní poradkyně Edel Hennie Olsen zastupující blízké příbuzné uvedla, že rodina „nechce žádné spekulace“ ohledně případu a řekla NTB: „Nechtějí, aby to bylo prezentováno tak, že by to mohlo skončit povzbuzujíc rasismus.“

 

(Ilustrační obrázek Foto: AFP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*