Dánsko odmítlo pomoc Švédsku při řešení uprchlické krize

Dánsko odmítlo pomoc Švédsku při řešení uprchlické krize

Švédský premiér Stefan Lofven požádal ve středu Evropskou komisi, aby naléhala na ostatní státy EU v účasti na přerozdělování uprchlíků ze Švédska, jelikož „ země dlouho dobu převzala nepřiměřeně velkou odpovědnost v porovnání s jinými zeměmi.“

„Každá země si vybrala svou vlastní cestu v uprchlické oblasti. Oni si vybrali tu svou, a teď se musí vypořádat s tím, co si přáli,“ prohlásil ve čtvrtek dánský ministr zahraničí Kristian Jensen, kterého citoval kanál TV2 News.

Jensem dodal, že inspirace k vyrovnání se s uprchlickou krizí v EU, je „pravděpodobně nejlepší pomoc, jakou Dánsko může dát Švédsku.“

Ilustrační obrázek Foto: AP
Ilustrační obrázek Foto: AP

Švédský ministr pro migraci Morgan Johansson ve čtvrtek uvedl, že se země potýká s obtížemi zajistit dostatek lůžek pro rekordní počet uprchlíků přicházejících do země z Německa a jiných zemí.

Ve Švédsku očekávají, že do konce roku 2015 dorazí do země okolo 190.000 uprchlíků prchajících před válkou a chudobou ze svých domovských zemí, podle odhadů švédských orgánů.

 

 

SPU/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

 • Co se to jen se Svedskem stalo! Pamatuji, ze patrila k zemim s nejvyssi zivotni urovni. Ted je prevalcovali emigranti takovym zpusobem, ze je dnesni Svedsko v likvidaci. Tento provlem si musi vyresit sami. V tom jim nikdo, opravdu nikdo nepomuze. Nemecko je na tom podobne. Zabouchnout dvere, nepustit nevitane hosty, zbytek barevnych, kteri se do Svedska uz nacpali, nalozit a odvezt bezmilosti odkud prisli.

 • Takze,uz je to venku v plne sve krase nechteneho, ne jenom pred valkou ale predevsim pred chudobou utikaji do Evropy uprchlicke hordy z Afriky,Blizkeho a Stredniho Vychodu! Az celou Evropu vyzerou a zlikviduji,kam budou utikat Evropane!Tak jako souhlasim s rozhodnutim premiera Madarska Viktorem Orbanem,tak nema chybu ani vyrok,danskeho ministra zahranici Kristiana Jensena.Naprosto uznavam i naseho ministra vnitra M.Chovance,pokud si nechceme nechat ukrast nasi vlastni identitu a nechat se premnozit potrebujeme vice takovych politiku!

 • · Edit

  Božínku, kdy už konečně nebudou takové skvělé racionální reakce výjimečné ??? Včera bylo pozdě, vždyť to je hnus, co předvádějí politici nakažení Politickou Korektností ! Vždyť pořád ještě převládá přehlídka zbabělosti, alibismu a pokrytectví !
  DÍÍÍKY za každý hlas Zdravého rozumu u politiků, protože jedině tito myslí na to, proč byli zvoleni – že mají především hájit zájmy občanů svých zemí !

  Utečenecká kríza – Európa mimo kontroly? | Richard Sulík v politickej talkshow https://www.youtube.com/watch?v=AGJOm-4pxKQ

  Policie: “musíme jim jít z cesty, jinak by byli mrtví a ranění…” https://www.facebook.com/video.php?v=818229541609349

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*