Dánsko bude izolovat vracející se džihádisty a zločinecké migranty na opuštěném ostrově

Dánsko bude izolovat vracející se džihádisty a zločinecké migranty na opuštěném ostrově

Zatímco pravicová Dánská lidová strana důrazně toho rozhodnutí oslavuje, bylo také oznámeno, že ostrov u pobřeží Kodaně musí být nejprve vyčištěn od prasečího moru a dalších nebezpečných nemocí dříve, než tam budou posláni noví obyvatelé.        

Zločinní přistěhovalci, které Dánsko nemůže vykázat ze země, budou umístěni na opuštěný ostrov v zálivu Stege jižně od dánského hlavního města, informoval deník BT. Toto rozhodnutí bylo přijato po rozpočtových jednáních s pravicovou Dánskou lidovou stranou, která toto rozhodnutí přivítala.Podle dánského ministra financí Kristiana Jensena z liberálně konzervativní strany Venstre budou kriminální cizinci, jenž byli z Dánska vyhoštěni, v budoucnu umístěni na neobývaný ostrov Lindholm, který se nachází v jihovýchodní části země, asi 80 kilometrů jižně od Kodaně, kde bude také umístěn personál Vězeňské a probační služby.

Toto rozhodnutí se mimo jiné týká i odmítnutých žadatelů o azyl, kteří mají záznamy v trestním rejstříku a také „zahraničních bojovníků“ (vracejících se džihádistů).

„Nebude to však vězení. Budou tam trajekty dojíždějící tam a zpět,“ řekl Kristian Jensen pro BT a zdůraznil, že trajekt bude mít pevný rozvrh a že se obyvatelé budou muset vrátit do centra před setměním. „Tímto způsobem budeme mít větší kontrolu nad tím, kde jsou,“ dodal.

Kriminální migranti již dříve způsobili mnoho problémů v přijímacím centru Kærshovedgård v Bordingu, včetně násilí, krádeží a trestných činů spojených s drogami. Zástupce primátora města Bordingu Simon Vanggaard z Dánské lidové strany chtěl centrum úplně uzavřít. Nicméně, jejich přesun je další možností, kterou je více než ochoten akceptovat.

„Vykázání kriminální cizinci nemají v Dánsku co dělat, dokud se jich nezbavíme, přesuneme je na ostrov Lindholm v zálivu Stege, kde budou nuceni v centru zůstat přes noc. Bude tam také celý den policie. Dánská lidová strana zveřejnila na Twitteru animované video zřejmě muslimského muže, který byl odeslán na opuštěný ostrov s racky křičícími v pozadí.

„Hurá! Dohoda mezi Dánskou lidovou stranou a vládou: Zločinci bodu deportováni na pustý ostrov Lindholm v zálivu Stege,“nadšeně jásal náměstek Dánské lidové strany Søren Espersen na Twitteru.

Před rokem 2021, kdy budou první obyvatelé převezeni do záchytného centra v Lindholmu, ostrov musí projít důkladnou očistou a dekontaminací budov a zařízení. Již více než 90 let ostrov slouží jako laboratoř infekčních nemocí, jako je slintavka a kulhavka, vzteklina a africký mor prasat. Ačkoli nejsou pro lidi nebezpečné, každá z těchto onemocnění může znamenat trest smrti pro dánské zemědělství, uvedl dánský rozhlas.

Foto: Arne Magnussen
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*