Dánská kulinářská škola dostala pokutu 6000 dolarů, za to, že muslimská studentka musela ochutnat vepřové

Dánská kulinářská škola dostala pokutu 6000 dolarů, za to, že muslimská studentka musela ochutnat vepřové

Dánský soud nařídil kulinářské škole zaplatit okolo 6000 dolarů jako náhradu škody muslimské studentce, za to, že žena musela ochutnat vepřové maso jako součást svých studií.

24letá studentka, která se přistěhovala do Dánska z Libye, když ještě byla dítě, navštěvovala kulinářskou školu Holstebro Culinary School, pojmenovanou po městě, kde se škola nachází.

Podle deníku Politiken, studence, jejíž jméno nebylo zveřejněno, bylo řečeno školními úředníky, že bude muset ochutnat jídlo které vaří, stejně jako zbytek jejich spolužáků.

Dánská kulinářská škola dostala pokutu 6000 dolarů, za to, že muslimská studentka musela ochutnat vepřové  Foto: Reuters
Dánská kulinářská škola dostala pokutu 6000 dolarů, za to, že muslimská studentka musela ochutnat vepřové Foto: Reuters

Jídla která skupina vařila obsahovala vepřové, které je pro muslimy zakázané kvůli náboženství, což přimělo ženu aby jídla neochutnala.

Když odmítla, byla požádána, aby pouze ochutnala, ale aby nepolkla vepřové pokrmy.

Žena si celý rozhovor se školními úředníky nahrála a později představila nahrávku u soudu jako důkaz.

Žena trvala na tom, že byla diskriminována z náboženských důvodů, a podala také stížnost proti škole na dánský Úřad rovného zacházení (Equal Treatment Board).

Úřad vyhověl její žádosti a nařídil škole zaplatit studentce 75.000 dolarů jako morální újmu.

Kulinářská škola napadla verdikt u dánského Nejvyššího soudu, s tím, že žena ani školu neabsolvovala, protože zanedbala příliš mnoho vyučovacích hodin.

Nejvyšší soud potvrdil rozhodnutí nižšího soudu, ale nařídil škole zaplatit menší odškodné ve výši 40.000 dánských korun (asi 6000 dolarů).

 

RT/ Tomas Daleko

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Dánská kulinářská škola dostala pokutu 6000 dolarů, za to, že muslimská studentka musela ochutnat vepřové

  • Nedovedu si představit, že bych přijel do muslimské země a zaváděl tam středoevropské zvyky nebo jinou víru. Dlouho bych nepřežil. Ať se muslimové či jiní přistěhovalci chovají dle našich zvyklostí nebo ať zůstanou doma. Pokud budeme ustupovat, budeme brzy také muslimskou zemí. Jedinou obranou proti přistěhovalcům je – tvrdě požadovat přizpůsobení a nedávat jim nic zadarmo. Pak půjdou tam, kde se o ně budou starat.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*