Další vítězství: 9. Obvodní soud dal Trumpovi zelenou k deportaci 300 000 nelegálních přistěhovalců

Další vítězství: 9. Obvodní soud dal Trumpovi zelenou k deportaci 300 000 nelegálních přistěhovalců

9. obvodní odvolací soud USA rozhodl, že prezident Donald Trump má zákonnou pravomoc odstranit dočasný chráněný status (TPS) pro přibližně 300 000 nelegálních přistěhovalců ze Salvadoru, Haiti, Nikaraguy a Súdánu, což imigračním úředníkům umožňuje deportaci.

Rozhodnutí soudu bylo výsledkem 2: 1 a zrušilo pokus soudu nižšího stupně zablokovat akci prezidenta Trumpa proti TPS.

Nelegální přistěhovalci z těchto národů budou mít podle agentury Reuters ochrannou lhůtu, aby našli způsob, jak legálně zůstat ve Spojených státech, ale rozhodnutí 9. obvodního soudu nelegálním přistěhovalcům z těchto zemí stále podstatně ztěžuje zabránění v deportaci.Levicová Americká unie občanských svobod naznačila, že proti rozhodnutí soudu bude bojovat odvoláním k jinému soudu, možná dokonce k Nejvyššímu soudu.

Všechny národy, z nichž podle odhadů pochází 300 000 dotyčných nelegálních přistěhovalců, se mohou pochlubit extrémně vysokou mírou násilné kriminality a chudoby.

Tento případ představuje v posledních měsících další vítězství Trumpovy administrativy v oblasti imigrační politiky.

V srpnu se prezidentovi Trumpovi podařilo dotlačit federální agenturu Tennessee Valley Authority Corporation, aby zastavila plánovaná propouštění a následné nahrazování amerických pracovníků zahraničními pracovníky:

Prezident Donald Trump v pondělí odvolal předsedu Úřadu pro Tennessee Valley s odvoláním na rozhodnutí korporace vlastněné federací zadávat pětinu svých pracovních míst externím státním příslušníkům a za skutečnost, že generální ředitel Jeff Lyash byl „směšně přeplacen“.

„Nechte to posloužit jako varování jakémukoli federálně jmenovanému výboru: Pokud propustíte americké pracovníky, uslyšíte dvě jednoduchá slova: ‚Jste propuštěni,‘ ‚řekl Trump, když mluvil o předsedovi TVA Jeffu Lyashovi.

Ve čtvrtek zpravodaj Knoxville News Sentinel uvedl, že Lyash a prozatímní předseda TVA John Ryder se setkali s administrativními úředníky v Bílém domě a zavázali se, že obrátí směr upřednostňování levné zahraniční pracovní síly před americkou dělnickou třídou.

Během týdne se ředitel TVA Jeff Lyash osobně prezidentovi omluvil.

Ve svém prohlášení Lyash uznal, že „Mýlili jsme se v tom, že jsme plně nepochopili dopad na naše zaměstnance, zejména během pandemie,“ a zavázali se „přijmout okamžitá opatření k řešení této situace.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*