Dá se ještě věřit v náš stát, vládu nebo Ústavní soud???

Dá se ještě věřit v náš stát, vládu nebo Ústavní soud???

Někdo věří, někdo ne. Někdo říká, že věří, ale pouze z prospěchu a vyčůranosti. Já nevěřím. Jak jste na tom vy??? Stát sice papírově máme, ale více méně jsme kolonií Německa. I vládu máme, ale ptám se k čemu??? Ta vláda neposlouchá občany, ale poskakuje jak Brusel a Německo pískají. Máme ústavu i Ústavní soud, ale ptám se k čemu. Ústava je šikovně obcházena a Ústavní soud mění své postoje dle politické potřeby.

     Rozhodnutí Ústavního soudu o úpravě volebního zákona mě po pravdě poněkud zaskočilo. Není to ještě zdaleka tak dávno, kdy sám Pavel Rychetský původní volební zákon vychvaloval až do nebes a bil se v prsa jak že máme demokratickou společnost a řád. Po letech otočka a z volebního zákona byly odstraněny části, které znevýhodňují malé strany a je narovnána váha hlasu voliče, která se také dala rozporovat. Vzniká tu tedy otázka. To jste to pane Rychetský a celý Ústavní soude nevěděli před těmi xxx lety??? Já vím, že věděli, ale politické zadání znělo jinak a to bez ohledu na Ústavu. Věděli jste velmi dobře, že běžná občanská veřejnost má jiné starosti a zájmy, než se starat o nějaký volební zákon a Ústavu a tak jste to jednoduše riskli. Ono se nedělo nic, lidé drželi hubu a krok. To vám vyhovovalo. Jen sem tam někdo při volbách do sněmovny mrmlal, ale ten byl rychle umlčen.    Prakticky vzato z tohoto profitovaly nejvíce nejsilnější politické strany a upevňovaly si takto svou moc a také se jim díky tomu vylepšovaly příjmy ze státní kasy. Někdo by mohl říci, že to bylo pro rozvoj demokracie nutné. To jsou však jen kecy v kleci, neboť to bylo jasné zneužívání moci politické a dokonce s posvěcením ÚSTAVNÍHO SOUDU. Kam jsme to došli??? ČSSD a ODS měly z volebního zákona profit největší. Nikdo však nemluví o těch stranách, které byly na základě volebního zákona poškozovány a následně šizeny o finanční prostředky. Jako příklad lze uvést SPR-RSČ. To byla republikánská strana Miroslava Sládka. Stejně dopadla i DSSS-tedy dělnická strana sociální spravedlnosti. Kdo jim prosím nahradí ztráty, které vznikly díky diskriminačnímu zákonu???
    Také načasování současné změny volebního zákona je zvláštní. Vše se směřuje proti Babišovi. Chcete ho za každou cenu vyšachovat ze hry a měníte pravidla hry na poslední chvíli, což není zrovna moc čestné. Nadáváte komunistům, ale sami nejste o nic lepší a v mnoha oblastech by se komunisté museli od vás ještě hodně učit, neboť takhle oblbovat lidi-to si ani bolševik nedovolil. Mám za to pane Rychetský, že tato hra je falešná i s Ústavním soudem. Ústavní soud svým rozhodnutím ztratil na vážnosti, ale i důvěryhodnosti. Kdyby se tento krok učinil v polovině volebního období neříkal bych nic. To by bylo spravedlivé a řečené včas, ale tento krok je na poslední chvíli, což je podpásovka. Nebo si mám myslet, že tímto krokem chcete zachránit potápějící se ČSSD ve sněmovně??? No to snad ne. ČSSD je tak profláknutá značka, že jí by věřil snad jen úplnej blbec.
    Docela se divím pane Rychetský, že když máte tak vysokou funkci, tak vám nepřijde divné, jak ministr Petříček poškozuje Českou republiku na mezinárodním poli a záměrně poškozuje naše vztahy s Ruskou federací. Poškozování republiky není protiústavní?? Myslím, že je. Přitom ministr Petříček si docela drze pozval na kobereček Ruského velvyslance a jak se pak divil, když ho velvyslanec odkázal do patřičných mezí-tedy poslal ho tam, kde slunce nesvítí a to právem. Našim českým lidem hustíte do hlavy nesmysly o Navalném, a tvrdíte, že je to politický štvanec, aktivista a já nevím co ještě. Ano strefuje se do politického systému v Rusku, ale proč??? Proč neřeknete českým lidem, že Navalnyj je také podvodník, neplatič a žvanil. Tento člověk dluží desítky milionů a své dluhy neplatí!!! Vše schovává za údajné politické perzekuce systémem a západ ho za to ještě platí. Může za něj za chudáčka pan Petříček ony dluhy zaplatit a pak ho Ruský systém nebude honit. To je celá kauza Navalnyj. Psí hlavu na Rusko byste pověsili, ale když vám teče voda do řiti, tak je vám Rusko dobré??? Najednou takový zájem o Ruskou vakcínu Sputnik 5. Já osobně bych vás všechny poslal k šípku, neboť nejste pomoci hodni.
    Co si má člověk o to všem myslet-viďte pane Rychetský. Asi takto. Bývalého pomýleného komunistu v sobě milý pane nezapřete. Když jste v úzkých tak jste všichni jaksi pomýlení a všichni se ohýbáte jak stéblo trávy ve větru. Měl byste se stydět.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

2 Komentáře “Dá se ještě věřit v náš stát, vládu nebo Ústavní soud???

  • Rychetský chtěl pomoci opozici, ale pomohl Babišovi. Ten rozhádá sněmovnu tak, že nebude schopna přijmout novelu volebního zákona. Volby proběhnou, ale nebude jak určit, kdo zasedne do poslaneckých lavic. Babišova vláda podá demisi a Zeman pověří sestavením nové vlády opět Babiše. Novou vládu sestaví Babiš jen ze svých poskoků. Nebude koho požádat o důvěru, protože poslancům zanikne mandát a nová PSP nebude. Babiš se tak zbaví té žvanírny a bude si dělat, co ho napadne. Zeman si na to dopisem Ústavnímu soudu dělal předem alibi, aby se za stav, který nastane necítil odpovědný. To je vize.

  • Rychetský si všiml rozkolu ve vládní koalici a využil toho ke zvýšení svého vlivu. Dokud hrozilo, že by mohli politici Ústavnímu soudu omezit plnění koryta, netroufl si na to. Ústavní soudci žijí v luxusu a naprosto odtržení od reality. Pak je může jeden Rychetský snadno ovlivnit.
    Pokud chtějí Ústavní soudci spravedlnost, ať se tedy vzdají výhod života v luxusu a sami požádají o skromnější platy, výhody, kanceláře atd. Je to novodobá šlechta, která si myslí, že jsme jejich poddaní.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*