Čtvrtá posilující dávka by mohla způsobit „únavu imunitního systému“, tvrdí vědci

Čtvrtá posilující dávka by mohla způsobit „únavu imunitního systému“, tvrdí vědci

Podle vědců, s nimiž koncem minulého měsíce hovořil list The New York Times, by posilující dávka proti COVIDu-19 mohla napáchat více škody než užitku.

Vědci varovali, „že příliš mnoho dávek by mohlo ve skutečnosti poškodit schopnost organismu bojovat s COVIDem“ a „mohlo by způsobit jakousi únavu imunitního systému“.

Izraelské úřady začaly nedávno nabízet každému staršímu 60 let možnost získat čtvrtou dávku neboli druhou posilující dávku vakcíny proti COVIDu.

Vědci však listu The Times řekli, že než Izrael potvrdil, že nabídne čtvrtou dávku, ještě se věda nedohodla na použití přídavného boosteru v boji proti nové variantě omicronu.Existuje jen jedna oficiální zpráva o zemřelém Izraelci zkvůli omicronu.

Podle deníku The Times of Israel však není jasné, zda omicron zavinil smrt tohoto jednotlivce – šedesátiletého muže, který byl hospitalizován před několika týdny kvůli již existujícímu špatnému zdravotnímu stavu.

Nová zpráva britské agentury pro zdravotní bezpečnost ukázala, že posilovací dávky jsou proti omicronu méně účinné než pro předchozí varianty a jejich účinnost vyprchá za pouhých 10 týdnů.

Profesor Hagai Levine, epidemiolog a předseda Izraelské asociace lékařů v oblasti veřejného zdraví, řekl listu The New York Times, že neexistují žádné publikované vědecké důkazy, že k prevenci těžké nemoci z omicronu je zapotřebí čtvrtá posilující dávka.

„Než dáte čtvrtou dávku, je lepší počkat na vědu,“ řekl Levine.

Benny Muchawsky, architekt se sídlem v Izraeli, řekl listu The Times, že tlak na zavedení posilovačů pro variantu omicron „vypadá jako hysterie“.

„Izrael je laboratoří pro vakcínu proti koronaviru,“ řekl Muchawsky.

Doktor Robert Malone vyjádřil podobný názor během rozhovoru s Joem Roganem:

„Dnešní země se vlastně jmenuje Pfizreal. Už to není Izrael. Jejich vláda má finanční dohodu s firmou Pfizer a oni mají jen vakcínu Pfizeru.“

Malone řekl Roganovi, že vědecká data ukazují, že posilovací dávky způsobují více škody než užitku.

S odvoláním na údaje z Dánska sdělil Roganovi, že se zdá, že existuje „negativní účinnost v korelaci se zvýšenými dávkami“, což znamená, že čím více dávek nebo posilovacích látek jedinec dostane, tím vyšší je šance, že se nakazí.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*