ČT1 a ČT24 jsou pokleslejší než komunistická média před rokem 1989

ČT1 a ČT24 jsou pokleslejší než komunistická média před rokem 1989

Nikdy jsem po roce 1989 nepředpokládal znovuzavedení cenzury v takové míře, že se ve státoprávních médiích neobjeví jiný názor, než ten, který nezapadá do oficiální propagandy. Ale cenzura je zde nyní v takové míře, o jaké se mi ve svobodné společnosti nikdy nesnilo.

Sice mne již dříve varovaly případy našeho „zpravodajství“ jako humanitární bombardování Srbska, hledání zbraní hromadného ničení v Iráku, či bezletová zóna v Lybii. Že šlo o obyčejnou válečnou agresi ze strany NATO (či některých zemí NATO) vůči těmto zemím bylo jaksi vedlejší.

Žádné naše médium nemělo odvahu tyto válečné zločiny, které měly za následek statisíce mrtvých, válečnými zločiny pojmenovat a jejich strůjce válečnými zločinci taktéž.

Ale historie se vyvíjí a situace mění.

Až do nedávné doby bylo v našich médiích prezentováno, že rozhodujícím způsobem se na porážce německých nacistů podílel SSSR a na našem osvobození od nacistů rovněž.

Letos nic.

Z našich médií, kterým „kraluje“ ČT1 a ČT24 není řadu dní slyšet nic jiného, než že naši zemi osvobodili Američané a o úloze vojsk SSSR jen nepatrná zmínka. Při příležitosti porážky nacismu byly každým rokem v televizi filmy na válečná téma či osvobození naší země v roce 1945.

Letos vůbec nic, jen protiruská a protiputinovská propaganda v souvislostmi s událostmi na Ukrajině.

Naši „levicoví“ politikové z ČSSD se rovněž dali do služeb západní propagandy a oslavy ukončení II. světové války na ruské ambasádě ignorují též. Potom se ČSSD diví, že jim volební preference neustále klesají za nečitelným Andrejem Babišem, který se pro jistotu k podobným otázkám vůbec nevyjadřuje.

Rovněž i prezident Miloš Zeman v tomto zklamal a devótně se připojil k protiruskému tažení.

O to více musím ocenit Slováky. Ti nejenže do této doby neuznali zločinným způsobem vzniklé albánské Kosovo, ale v případě oslav konce II. světové války vidíme na ČT3 záběry piety u pomníků padlých rudoarmějců, kteří v boji proti německým nacistům položili na našem území svoje životy. Slovo též dostávají pamětníci těchto událostí, kdy nás Rudá armáda osvobodila od německého nacismu.

A ČT1 a ČT24?

Kromě protiruské a protiputinovské propagandy tam není nic, co by stálo ze řeč. Již asi pátým dnem je tam zdůrazňovaná rozhodující úloha Američanů v II. světové válce a neustále se opakující záběry na kolony amerických historických vozidel. Prostě nás osvobodili Američané i přes to, že se v Normandii vylodili až v červnu 1944, tedy v době, kdy již o porážce německých nacistů ze strany SSSR bylo rozhodnuto.


Tak si jen říkám, kdy se začneme učit, že druhou světovou válku rozpoutal SSSR. V médiích i na diskusích je již docela běžný názor, že II. světovou válku rozpoutalo Německo společně se SSSR, tak jsem zvědavý, kdy se větší díl viny hodí na SSSR. Zastánci tohoto výkladu historie zapomínají, že země, které před II. světovou válkou SSSR napadl, byly země, o které jej připravily evropské mocnosti bojující v I. světové válce.

A příklad rozpadu SSSR byl podobný.

Západ v roce 1991všemožně podporoval separatistická hnutí v pobaltských republikách, na Ukrajině, ve středoasijských republikách a aktivně se na rozpadu SSSR angažoval, aby dostal pod kontrolu jeho politiku a nerostné bohatství.

Nyní, když obyvatelé na východě Ukrajiny chtějí zpět k Rusku, tak je to dle Západu zločin a je potřeba za toto Rusko potrestat. Proto nyní Západ vyvolává stále hlubší krizi na Ukrajině, vyhrožuje, řinčí zbraněmi, protože občanská válka na Ukrajině je pro Západ (tedy hlavně USA) daleko přijatelnější než ruský vliv. Plní politiku Hillary Clintonové – nikdy a za žádnou cenu nepřipustit znovusjednocení zemí bývalého SSSR. Tedy zřejmě i za cenu III. světové války.

A v ovzduší této nenávistné protiruské a protiputinovswké propagandy se nesou i celé oslavy konce II. světové války v naší zemi.

A mne opět fackuje hanba, jak se stydím zaše politiky i média, podobně jako jsem se za ně styděl před rokem 1989.

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*