Co se to stalo s Českou republikou?! Nejnovější špionážní skandál posunul naší úroveň na nové dno

Co se to stalo s Českou republikou?! Nejnovější špionážní skandál posunul naší úroveň na nové dno

Česká republika se zařadila mezi pobaltské země a Ukrajinu na seznam zemí, které na dlouhou dobu zničily své vztahy s Ruskem, domnívá se expert Vladimir Shapovalov.

18. dubna Moskva prohlásila 20 zaměstnanců české ambasády za personu non grata. Tento krok byl odvetným opatřením za vyhoštění 18 ruských diplomatů z České republiky den předtím.

Praha tvrdí, že ruští diplomaté se podíleli na výbuších ve vojenském skladu ve Vrběticích v roce 2014. Česká republika zařadila na seznam hledaných osob ruské státní příslušníky Alexandra Petrova a Ruslana Boshirova, které Velká Británie obvinila z otrávení Sergeje Skripala a jeho dcery Julie. Češi tvrdili, že Petrov a Boshirov vstoupili do skladiště a nastražili tam časovanou bombu, která měla vybuchnout na cestě do Bulharska, ale něco se pokazilo.Vladimír Shapovalov, zástupce ředitele Ústavu dějin a politiky moskevské Státní pedagogické univerzity, řekl serveru Pravda.Ru, že krátce před vyhoštěním diplomatů nabídla Česká republika své území jako platformu pro jednání mezi Vladimirem Putinem a Joem Bidenem. Úřadující ministr zahraničí České republiky Jan Hamáček jel navíc do Moskvy jednat o nákupu vakcíny Sputnik V.

„To naznačuje, že před týdnem české vedení ani nevědělo, že přijde s iniciativou na vyhoštění ruských diplomatů, protože nápad nepřišel z Prahy – přišel z ​​Washingtonu,“ řekl Vladimir Shapovalov Pravdě. Ru.

Podle jeho názoru je tento divoký anglosaský příběh s Petrovem a Boshirovem určen výhradně pro veřejné mínění ve Spojených státech a Británii, zatímco „Češi si museli koupit tento naprosto absurdní nápad“.

Česká republika není plnohodnotným suverénním subjektem – vyjadřuje především vůli Washingtonu, dodal odborník.

„Po vyhoštění ruských diplomatů ze Spojených států převzalo štafetu Polsko. Poté, co Rusko adekvátně reagovalo na Spojené státy a Polsko, připojila se i Česká republika. Shodou okolností vyhoštění ruských diplomatů bylo přímou reakcí na vyhoštění amerických diplomatů z Moskvy a doporučením velvyslanci USA, aby opustil území Ruské federace ke konzultacím.

„To byla skutečná příčina reakce českých úřadů. Nepředstavitelné historky o explozích muničních skladů, do nichž byli Petrov a Boširov údajně zapleteni, s tím neměly nic společného. V roce 2014 sklad dvakrát explodoval. Zdá se, že Washington o tom nevěděl,“ dodal Vladimir Shapovalov.

Odborník se domnívá, že česká administrativa demonstrovala „mimořádně nízkou intelektuální a kulturní úroveň“ tím, že zbourala památník sovětského maršála Ivana Koněva, který osvobodil Osvětim a Českou republiku od nacistů. Nejnovější špionážní skandál posunul tuto úroveň na nové dno.

„Když se jeden novinář zeptal starosty Prahy, proč byl Koněvův pomník odstraněn, úředník odpověděl posměšně a řekl, že neměl roušku. Současný příběh s Petrovem a Boshirovem bohužel prokázal extrémně nízkou intelektuální a kulturní úroveň českých politických elit, které vedou otevřeně protiruskou politiku, jak chce Washington. Zdá se, že většina evropských zemí se snaží nepadnout na tuto úroveň hanby,“ řekl pro Pravdu Vladimir Shapovalov. Ru.

Takové chování si mohly dovolit jen pobaltské země a Ukrajina. Teď mají ve své firmě Českou republiku. Praha se vší pravděpodobností na dlouhou dobu zavřela dveře vzájemně prospěšných vztahů s Ruskem.

Ruské ministerstvo zahraničí vyhostilo americké a polské diplomaty v reakci na nepřátelské akce Washingtonu (sankce na ruský státní dluh a další) a Varšavy (vyhoštění diplomatů).

„Současná extrémně napjatá situace vyžaduje, aby velvyslanec USA byl ve Washingtonu a analyzoval situaci a vedl konzultace,“ uvedlo ministerstvo zahraničí v prohlášení.

Před ruskou ambasádou se sešli demonstranti, Praha vyhostila diplomaty:
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Co se to stalo s Českou republikou?! Nejnovější špionážní skandál posunul naší úroveň na nové dno

  • Kéž by měla česká politika dno. To bychom na něj klesli a odrazili se od něj. Česká politika je bezedná bažina.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*