Co budeme dělat, až padne kapitalismus

Co budeme dělat, až padne kapitalismus

Je to neodvratitelná událost, která jednou musí nastat! Nemluví se o ní, ale je více, než jasné, že to, čemu říkáme kapitalismus, jednou skončí. Tedy přesněji to, čemu říkáme, liberální tržní hospodářství. Nebavíme se o tom, zamlčujeme to, ale přesto víme, že se to stane. A co bude potom? Na tuto událost není nutné se připravit, je nutné ji předejít. Karel Marx říkával, že revoluce jsou lokomotivami dějin. Berme ale tohoto filozofa s nadhledem. Každopádně, zamysleme se na d tím, až padne kapitalismus. Vždy´t třeba na Islandu se položil ze dne na den!

Ostatně, již zmíněný islandský příklad ze státním bankrotem a podobný případ z Řecka jasně naznačuje, že kapitalismus není dlouhodobě udržitelný a politici a bankéři v podstatě jen den ode dne čekají až pád nastane.Každý to ví ,ale málokdo to zmiňuje, A ví vůbec někdo, jakým způsobem se to celé zhroutí.

Jedním z největších problému a také skutečností je výroba peněz či lépe řečeno výroba dluhů. Peněžní instituce a systém výroby se tváří a vypadá sám od sebe jako složitý a nepochopitelný a mnoho lidí se o tuto věc ani nestará. Žijí dál se svými  penězi v peněžence a myslí si že ty čísla na bankovkách patří doopravdy jim.Celé vysvětlení toho, jak výroba peněz funguje poskytla sama centrální banka.Tento výpis či popis plný grafů a bankéřských výrazů jsou pro většinu společnosti nepochopitelný a právě takové to má pro veřejnost být, aby skoro nikdo nechápal, kam se finanční trhy řítí.Celý finanční systém je na oko vypadající strašně vědecky a lidé ho chápou jako nudný a naprosto zbytečný na pochopení. Bohužel opak je pravdou a v podstatě je strašně primitivní.Ale jak tedy vznikají peníze? Například Americká vláda poprosí jejich centrální banku (FED) dejme tomu o 5 miliard amerických dolarů. Banka odsouhlasí a řekne, že si od Americké vlády koupí vládní dluhopisy v hodnotě 5 miliard US dolarů. Po výrobě dluhopisů pošle elektronicky centrální bance zmíněné „peníze“.Poté centrální banka USA FED vyprodukuje svoje vlastní podobné kusy papíru jako byly dluhopisy a nazve je bankovkami centrální banky taktéž v hodnotě 5 miliard amerických dolarů. Jinými slovy, centrální banka prostě vymění tyto bankovky za vládní dluhopisy. Jakmile výměna proběhne a bude úspěšně dokončena, vezme vláda USA těch 5 miliard US dolarů v bankovkách z centrální banky a uloží je na vládní bankovní účet. Od chvíle, kdy jsou tyto bankovky uloženy, automaticky se stanou legálním platidlem. A peníze se stanou platnými. Každá z vyrobených bankovek je vyrobena na dluh. Co to znamená? Bankovky, které centrální banka vyrobila, jsou vytvořeny na dluh, který musí zaplatit vláda společně s celou americkou společností. Takže po té, co vláda dostala 5 miliard US dolarů automaticky stejnou hodnotu, kterou dostala, dluží centrální bance. Myslíte si, že je to lež a že se vás snažím klamat. Ale kdeže, tento systém je známy každému, ale moc se o tom pochopitelně také nemluví. Takže transakce a výroba je uskutečněna a vláda má svých 5 miliard na svém účtu v nějaké komerční bance. Na základě bankovních metod zvaných finanční rezervy se oněch 5 miliard okamžitě stává depozitem banky, stejně jako jiné vklady které tam jsou. Banka si musí držet zákonně určené rezervy, které se rovnají předepsanému procentu jejich vkladů. Podle zákonů je předepsaná rezerva pro většinu transakcí deset procent. Ostatně, vysvětlení najdete v talmudu, kde se říká, že všichni nenávidí peníze, pokud nejsou jejich.

Že na tom nevidíte nic špatného či pohoršivého? Či škodlivého nebo něco co vás samotné může nemálo ohrozit? Takže víte co vytáhněte si ze své kapsy peněženku či z nějaké truhličky peníze. A znova si přečtěte to nad vámi. Každé peníze co údajně ,,vlastníte´´ dlužíte centrální bance. Každá koruna kterou vlastníte, je zároveň dluhem, který se má splatit centrální bance.Ale jak tento dluh splatit? Splatit tento rozsáhlý dluh je vlastně nemožné a utopické. Každé peníze jsou vytvořeny v centrální bance s tím, že se do ní jednou vrátí. Z  toho se také odvíjí moc, kterou centrální banka má a vlastní. Centrální banka je největším věřitelem na světě a vy jste jejím dlužníkem. Tento problém je všeobecně známý a žádná vláda či centrální banka, která vlastně vládu vlastní, si to nepřeje. Toto je v podstatě i forma toho nejlépe skrytého otroctví. Ano, jsme otroci centrální banky. Toto je jeden z největších problémů, kterým lidstvo kdy prošlo, ale není jediný a také poslední.

Tajné služby, jako je CIA a jiné, jsou stále rostoucím problémem a ne vždy jednají tak, jak mají a někdy i bez přítomnosti či kontroly státu. CIA je ale jedním z těch hlavních nejproblémovějších faktorů kapitalismu. Vláda USA a CIA má v Americe možnost sledovat či kontrolovat hovory přes mobil a také má možnost všeobecně zasahovat do soukromí, je všem nad slunce jasné. Tento krok byl obhájen veřejnoprávními a podplacenými médii jako ochrana proti teroristickým útokům. CIA a jí podobné organizace prošli již mnoha kauzami,  kterými díky vlivu prošli zcela bez problému. Jednalo se hlavně o mučení či bombové atentáty, v kterých měla CIA prsty. Mučení a porušování listiny základních prav a svobod jsou jedním z těch největších problémů a také důkazem toho, že CIA funguje jako tajná policie již velmi podobná kupříkladu nacistickému gestapu. Nejznámější aféra byla jistě aféra s Waterboarding, kde někdo poukázal na to že CIA využívá těchto postupů při svých výsleších, ale Waterboarding není jediná aféra (vzpomeňme třeba na WikiLeaks) a CIA využívá také mnoho jiných forem mučení, ve kterých vyslýchaný mnohdy i zemře nebo zešílí a spáchá sebevraždu Tyto praktiky CIA jsou zamlčovány! Vzpomeňme, že se našli i stopy při atentátu na Johna Fitzgeralda Kennedyho.

CIA brání kapitalismus pro pár vybraných, takzvaných finančních elit. Kapitalismus pak vědomky podporuje chudobu a zločinnost, Svět, ve kterém menšina ovládá většinu bez toho aniž by se většina mohla jakkoliv bránit a ohradit se menšině není schopné vést do nekonečna.

Chudoba je asi největším stávajícím problémem a také stále rostoucím problémem, na který se nenašlo nijak uspokojivé řešení. Největším důkazem toho je asi situace v zadlužené a chorobami prolezlé Africe. Proti tomuto systému a jeho dalším chybám vznikají bouře ze strany obyvatel a obyvatelstva. Socialismus, nacionalismus, národní socialismus a řada dalších ismů – ti všichni se snaží vládu sesadit, ale až na pár z nich, nám prakticky nikdo nenabízí žádné zcela konkrétní řešení a jejich snažení, které dost často přechází ke zcela zbytečné agresivitě a brutálnosti, nemá žádné výsledky.

Che Guevara řekl, že revoluce se dá prosadit násilím, ale udržet se dá jenom argumenty a dialogy. A toto myslím přesně vystihl, zde nepomůže násilí a povstání, ale bohužel nepomůžou ani proslovy a dialogy. Jak tedy tyto na oko neřešitelné problémy řešit?

Krach kapitalismu může nastat kdykoli, zítra, pozítří nebo až za měsíc či to těch pár let možná ještě vydrží, ale věčně to tu nebude a my stále nemáme řešení zásadního problému, který by se měl stát naší prioritou. Tedy, co se stane, až zkrachuje kapitalismus. Jednou padne, ať už si to přiznáme či ne. A je důležité, aby jsme věděli co dělat po tom…..
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*