Čína představila anti-dronovou laserovou zbraň schopnou sestřelit „malé letadlo“ do 5 sekund

Čína představila anti-dronovou laserovou zbraň schopnou sestřelit „malé letadlo“ do 5 sekund

Čína vyvinula a úspěšně otestovala vysoce přesný laserový systém obrany proti lehkým dronům. Jejich zbraň se může pochlubit dvou kilometrovým dosahem a může sestřelit „různá malá letadla“ během pěti sekund po zaměření cíle.

Čínská nová zbraň se může pochlubit vysokou rychlostí, velkou přesností a nízkou hlučností. Systém je zaměřen na ničení malých bezpilotních letounů, létajících v nadmořské výšce 500 metrů a při rychlosti nižší než 50 metrů za sekundu, uvedla čínská oficiální tisková agentura Xinhua, s odvoláním na prohlášení jednoho z vývojářů Čínské akademie inženýrské fyziky (CAEP).

Při posledním testu přístroj úspěšně sestřelil 30 bezpilotních letounů se 100 procentní úspěšnosti, dle prohlášení. Laserový systém bude hrát klíčovou roli při zajišťování bezpečnosti při významných událostech v městských oblastech.


Zachycování těchto dronů je obvykle práce odstřelovačů a vrtulníků, ale jejich úspěšnost není tak vysoká a chyby v přesnosti mohou vést k nežádoucím následkům,“ vysvětlil Yi Jinsong, manažer společnosti.

Yi uvedl, že v malém měřítku, bezpilotní drony jsou relativně levné a snadno ovladatelné, což z nich dělá lukrativní volbu pro teroristy. Obavy se také v poslední době zvýšily, kvůli narůstajícímu počtu dronů podílejících se na nelicencovaném mapování oblastí, což může mít negativní vliv na vojenské a civilní letecké činnosti.

Akademie v současné době pracuje ba vývoji podobného laserového systému, který bude mít větší sílu a rozsah, uvedla čínská tisková agentura.

zdroj : http://www.theguardian.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*